Vizeye İhtiyacı Olan Yabancılara Ev Sahipliği Yapmak İsteyen Kurum Ve Organizasyonlar İçin Öncelikli Onay

Vizeye İhtiyacı Olan Yabancılara Ev Sahipliği Yapmak İsteyen Kurum Ve Organizasyonlar İçin Öncelikli Onay

Vizeye ihtiyacı olan yabancılara ev sahipliği yapmak isteyen kurum ve organizasyonlar için öncelikli onay

İşletmeler, eğitim enstitüleri, sivil toplum kuruluşlarrı ve diğer organizasyonlar vizeye ihtiyacı olan yabancılara ev sahipliği yapmak için öncelikli onay alabilirler.

öncelikli onay için gerekenler

Aşağıdaki koşullarda onay alabilirsiniz:

-Organizasyon Danimarka’da kurulmuşsa yada yurtduşında kurulmuş fakat Danimarka’da bir departmanı var ise

-Organizasyonun normal işleyişinin bir parçası olarak yurtdışından insanlarla sürekli işi olması yada yurtdışından yabancıları ağırlaması gerekmesi

-Organizasyon, Danimarkalı otoritelerin seyahatin detaylarını onaylaması için ve geliş sebebi hakkında daha fazla bilgi edinmesi için bir kişi atayabilir.

Öncelikli onaya newtodenmark.dk sitesinden başvurabilirsiniz.

Eğer kurum öncelikli onay alamsa bile, iş ve kültürel vize başvurusu yaparak vize alabilir.

Öncelikli onayın faydaları

Öncelikli onayın verilme süresi, kurumun ne kadar sağlam oluşu ve Danimarka’ya gelmek için vizeye ihtiyaç duyan yabancıları ağırlama konusundaki deneyimlerine göre 3 ila 5 yıl olarak belirlenmektedir.

Öncelikli onay alma hakkı kazanan kurumlar, vize alması gereken yabancılara ev shaipliği yapmayı çok daha rahat ve kolay buluyor çünkü, işlem sürecinde Göçmen Bürosu’nun dahil olmasına gerek kalmıyor.

Öncelikli onaya sahip bir organizayonu ziyaret edecek olan yabancı vatandaşların vize başvuruları Dış İşleri Bakanlığı tarafından yürütülen Kırmızı Halı Programı’nın sağladığı avantajlar doğrultusunda ilerlemektedir. Bunlar:

-Daha hızlı işlem süreci

– Esnek başvuru prosedürü

– Çoklu giriş ve uzun dönem vizelerine kolay ulaşım

Kırmızı Halı Programı ile ilgili detaylı bilgi Dış İşleri Bakanlığı’nın sitesinden edinilebilir. fasttrackvisa.um.dk

Vize alabilmek için başvuran kişinin:

-Vize için istenen standartlara sahip olması

-Sizin organizasyonunuzla gerçek bir profesyönel ilişkisi olan bir organizasyonun çalışanı yada üyesi olması

-Danimarka’ya gelmeden önce sizin organizasyonunuzla olan ilişkisini kurmuş olması gerekir. Danimarka’da kalma nedeni kendi ülkesindeki işleyişle bağlantılı olmalıdır.

-Danimarka yada diğer Schengen ülkelerinde ikamet yada uzun dönem vizesi arayışı içine girmeyeceğine inanılan biri olması gerekir.

Unutmayın ki vizeler sadece organizasyon ve gelecek kişi arasından işle alakalı bir ilişki var ise iş seyahatleri için verilir.

Ziyaretçileri davet etme

Bir kuruluş öncelilikli onay aldıktan sonra, vizeye ihtiyacı olan yabancı bir vatandaşa ev sahipliği yapmak istiyorsa, internet üzerinden davet formuna başvurmalıdır. Başvuru yapıldıktan sonra organizasyon otomatik olarak başvuru ID’si alır.

Başvuran kişi bu ID’yi vize başvurusu yapmak üzere gittiği Danimarka konsolosluğuna giderken yanında getirmelidir. Bu ID organizasyonun öncelikli onayı olduğunu ve başvuran kişiyi ülkesine davet ettiğini gösterir.

Yanlış amaçlı kullanımı engellemek

Göçmen Bürosu, elçilik ve konsolosluklar, öncelikli onay almış organizasyonlara rasgele düzenli olarak kontroller yaparlar.

Öncelikli onay, eğer başvuru sırasında bilgilerin bilinçli olarak yanlış verildiği yada hileli olarak alındığı anlaşılırsa iptal edilir.

Aynı zamanda organizasyon artık kalifiye değilse de iptal edilebilir.

Onay aynı zamanda vizenin koşulları ihlal edilirse de iptal edilebilir. Örneğin organizasyonun ev sahipliği yaptığı yabancı vatandaşlar vizelerini yanlış amaçlı kullanırlar ve organizasyon buna rağmen birkaç kere daha onlarla çalışmaya devam ederse, iptal söz konusu olabilir. Yanlış kullanım,öncelikli onay almış bir organizasyon sayesinde alınmış vizesi olan kişinin Danimarka’da iken iltica araması yada organizasyonun yabancı vatandaşlara ev sahipliği yapmayı engelleyecek herhangi bir aksi davranıştır.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort