Vizesiz Seyahat

Vizesiz Seyahat

Vizesiz seyahat

Bazı ülkelerin vatandaşlarının Danimarka’ya girmek için vize almalarına gerek yoktur.

Koşullar

Eğer aşağıdaki gereklileri tamamlarsanız, Danimarka’ya vizesiz olarak girmeye izin verilirsiniz:

-Geçerli pasaportunuz yada diğer seyahat belgeniz olması gerekir. Pasaportun yada seyahat belgesinin belirlenen Schengen bölgesi çıkış tarihinden 3 ay sonrasına kadar geçerli olması gerekir. Dahası, pasaport yada seyahat belgesinin geçtiğimiz 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekir.

– Kalış sürenizi ve dönüş yolculuğunuzu karşılayabilecek gerekli kaynaklarınız olması gerekir. Kaynağın yeterliliği seyahatinizi oteldei kişisel bir evde, ailenizin yada arkadaşlarınızın yanında geçirme seçeneklerinden tercihinize göre değişir. Genel kurala göre günlük 350 Danimarka kronuna sahip olmanız gerekir. Eğer ev sahibiniz bütün masraflarınızı karşılıyor ve özel bir evde konaklıyorsanız daha az miktarlar kabul edilebilir. Eğer otelde kalacaksanız günlük 500 Danimarka Kronu gibi bir meblağa ihtiyacınız vardır.

– İstenen miktarda Danimarka’da kalma amacınızı belgelemeli ve onaylamalısınız.

-Schengen Bilgi Sistemi’nde istenmeyen olarak listelenmemiş olmanız gerekir.

-Danimarka’dan sınır dışı edilip tekrar girme yasağı almamış olmanız gerekir.

-Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler’de müeyyide listesinde olmamanız gerekir.

Bu koşullar Danimarka’ya yada herhangi bir Schengen ülkesine girişiniz ve kalış süreniz boyunca geçerlidir. Kalışınızı ve dönüş yolculuğunuzu karşılayabilecek gerekli fona sahip olduğunuzu her zaman belgeleyebilir durumda olmanız gerekir. Eğer bu koşullara sahip değilseniz giriş sırasında sınır kapısında geri çevrilebilir yada Schengen ülkesini hemen terketmeniz istenebilir.

Önemli: Yeterli kabul edilen fon miktarı bir Schengen ülkesinden diğerine değişmektedir. Başka bir Schengen ülkesine girmeden önce, ülkenin gerekliliklerini öğrenmelisiniz. Vize kodu El kitabının 18 numaralı apendisinde istenilenler listelenmiştir.

En fazla ziyaret süreleri

Eğer vizesiz seyahat ediyorsanız 180 gün içerisinden 90 gün Schengen bölgesinde kalabilirsiniz. 90 gün bir uzun seyahat yada birkaç kısa seyahatten oluşabilir.

Göçmen Bürosu giriş ve çıkış gününüzü de dahil ederek ve takvim kullanarak kullandığınız süreyi hesaplamanızı önerir. Önemli: Günğn hangi saatini girip çıktığınıza bakılmaksınız, giriş ve çıkış günününde 180 gün içindeki 90 güne dahildir. Danimarka’da ne kadar kalma izniniz olduğunu hesaplamak sizin sorumluluğunuzdadır.

Bazı ülke vatandaşları diğer Schengen ülkelerindeki zeyaretlerine bakılmaksızın Danimarka’da 90 gün kalma hakkına sahiptir.

Avusturalya, Kanada, Şili, İsrail,Japonya, Malezya,Yeni Zelenda, Singapur, Güney Kore ve Birleşik Devletler vatandaşları; Danimarka öncesi başka bir Schengen ülkesinde kalıp kalmadıklarına bakılmaksınızn 180 gün içerisindeki herhangi 90 gün Danimarka’da kalabilirler. 90 gün Danimarka’ya yada diğer Nordik ülkelerine giriş anından itibaren sayılmaya başlanır. Eğer girişinizden önce Danimarka’da yada diğer Nordik ülkelerde geçtiğimiz 180 gün içerisinde ziyarette bulunduysanız, ziyaret ettiğiniz gün sayısı 90 günlük hakkınızdan çıkarılır.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort