Vize Konaklamaları İçin Davetiye

Vize Konaklamaları İçin Davetiye

Vize konaklamaları için davetiye

Başka bir ülkeden birini Danimarka’ya siz ziyaret etmeye çağırmak için kullanableceğiniz 3 davetiye yöntemi vardır.

Hangi davetiyeyi kullanacağınız size bağlıdır:

-ileri onay avantajına sahip bir kurum yada organizasyon,

-iler onay avantajına sahip olmayan ve yabancı kişiyi kültürel, bilimsel yada spor le alakalı geziler için davet eden kurum yada organizasyon,

-arkadaşını yada aile üyesine davet eden birey,

Eğer kişi vize başvurusunu Danimarka diplomatik görevlisine (elçilik,konsolosluk), sadece internet üzerinden davetiye formunu kullanabilirsiniz.Eğer kişi vize başvurusunu başka bir ülkenin diplomatik görevlisine (Norçev, İsveç vs.) yaparsa, internet üzerinden davetiye formu kısıtlı olarak kullanılabilir.

Eğer internet üzerinden davetiye formu kullandıysanız işlem sürecini yine internet üzerinden (My Page) takip edebilirsiniz. Davetiye formunu doldururken kullandığınız dijital imzayı yada NemIDnizi kullanarak giriş yapabilirsiniz. Bu sitede; başvuran kişinin başvurusunu yapmak üzere diplomatik görevliye gidip gitmediğini,  başvurunun Danimarka’daki Göçmen Bürosuna aktarılıp aktarılmadığını yada konuyla ilgili kararının son durumunu öğrrenebilirsiniz.

Vize Konaklamaları İçin Davetiye
Vize Konaklamaları İçin Davetiye

ileri onay avantajına sahip bir kurum yada organizasyon

Eğer Danimarka’ya giriş için vize istenen bir kişi tarafından ziyaret edilecek ileri onay avantajına sahip bir kurum yada organizasyon iseniz, davetiyeniz için internet üzeri başvuru yolunu seçmelisiniz.

Unutmayın ki ileri derece onay sadece başvuran kişi başvurusunu Danimarka diplomatik görevlisine yaparsa uygulanabilir.

Nasıl davetiye gönderilir

-Dijital çalışan imzanızı kullanarak online başvuru formuna giriş yapın

-Başvuran kişinin tam adını, doğum tarihini, milliyetini pasaport numarasını ve e-mail adresini belirtiniz.

-Başvuran kişinin ziyareti sırasında Danimarka’da nerde kalacağını ve konaklama masraflarını kimin karşılayacağını belirtiniz.

-Vize başvurusunun temsil ettiği kurum yada organizasyonun adını ve adresini yazınız.

-Ticari/kooperatif ilişkiler ile ilgili bilgileri yazınız.

-Başvuruyu gönderiniz.

Başvuruyu yaptıktan sonra

Başvuruyu yaptıktan sonra davetiye ID’sini içeren bir e-mail alacaksınız.

Lütfen aldığınız davetiye ID’sini  vize başvurusu yapan kişiye iletiniz. Kişi vize başvurusu yapmak üzere Danimarka diplomatik görevlisine gittiği zaman bu ID’yi yanında götürmelidir. Bu ID sayesinde diplomatik görevli sizin davetiyenizle başvuran kişiyi eşleyecektir.

Başvuru süreci

Normalde diplomatik görevli Göçmen Bürosu’na danışmaksınız başvuruyu birkaç gün içinde işleme koyar. Ancak eğer diplomatik görevli, başvurunun bazı temel gerekliliklere uymadığını düşünürse, başvuruyu Göçmen Bürosu’na gönderir. Bu durumda vize süreci çalışma amaçlı yapılan başvurular ile aynı şekilde ilerler.

İler onay avantajına sahip olmayan kurum yada organizasyonlar

Eğer iler onay avantajına sahip olmayan kurum yada organizasyonlardan biriyseniz, online başvuru yöntemini yada kağıt üzeri başvuru yöntemini kullanabilirsiniz.

Eğer kağıda basılmış başvuru yöntemini kullanırsanız, büyük harfler kullanmak kaydıyla el yazınızla doldurabilirsiniz yada formu bastırıp davet edeceğiniz kişiye gönderebilirisiniz. Kişi vize başvurusu yapmak üzere Danimarka diplomatik görevlisine gittiğinde bu formu yanında götürmelidir.

Eğer online davetiye formunu kullanırsanızi davetiyenize birden fazla kişi ekleyebilisiniz.

Online form dijital imza yada NemID gerektirir.

Online davetiyete ulaşmak ve imzalamak için dijital çalışan imzası yada NemID sahibi olmanız gerekir. virk.dk adresi üzerinden dijital çalışma imzanızı nasıl alacağınızı ve kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Nemid.nu üzerinden ID nizi nasıl alacağınızı ve kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Davetiye nasıl gönderilir

-Dijital çalışan imzanızı kullanarak online başvuru formuna giriş yapın

Davetiyeyi başlatın

-Ev sahibi kurum hakkında bilgileri yazın

-Ev sahibi kurumdan ulaşılacak kişinin (davet formunu dolduran kişi) bilgilerini yazınız.

-Konaklama hakkında bilgileri yazınız.

-Konaklama ile ilgili detaylı bilgiyi ek ile gönderin.

-Vize için başvuran kişinin bilgilerini yazınız.

-Davetiyeyi dijital imzanız yada NemID’niz ile imzalayın.

-Davetiye ID’sini vize başvurusu yapan kişiye iletiniz.

Davetiye ID’si nasıl kullanılır

Dijital çalışan imzanızla imzaladıysanız size otomatik olarak davetiye ID’si verilir. Ayıca sizin davetiye ID’nizi içeren bir mail alırsınız. Başvuran kişi başvurusunuzu Danimarka diplomatik görevlerine yapacaksa ID’yi iletmeyi unutmayınız. Diplomatik görevli işlemi başlatmadan önce başvuran kişinin IDsi ile size eşleyecektir.

Eğer başvuran kişi başvurunu Danimarkalı olmayan fakat Danimarka’yı temsil eden bir diplomatik görevliye yaparsa diplomatik görevli online davetiyeye erişemeyeceğinden davetiye ID’si kullanılamaz. Bunun yerine başvuran kişi tamamlanmış davetiyeyi göndermeniz gerekir. Göçmen Bürosu davetiyeyi kişiye yollamadan önce formu elinizle imzalamanızı önerir. Kişi vize başvurusu yapmak üzere Danimarka diplomatik görevlisine gittiğinde bu formu yanında götürmelidir. Davetiyeyi doldurup işleme yolladıktan sonra My Page üzerinden formun kopyasını oluşturabilirisiniz.

Unutmayın ki online davetiye, davetiyeyi işleme koymanızdan itibaren 6 ay geçerlidir.

Kişisel ziyaretler

Eğer bir arkadaşınızı yada aile üyenizi davet etmeyi düşünüyorsanız, online davetiye yada kağıt üzerinden davetiye formlarını kullanabilirsiniz.

Eğer kağıda basılan davetiye formunu kullancaksanız, büyük harfler kullanmak kaydıyla formu elinizle doldurabilir yada formu bilgisayardan doldurup bastırıp davet etmek istediğiniz kişiye yollayabilirsiniz. Davet etmek istediğiniz her bir birey için foru tamamlayamayı unutmayınız. Kişi vize başvurusu yapmak üzere Danimarka diplomatik görevlisine gittiğinde bu formu yanında götürmelidir.

Eğer online davetiye formunu kullanırsanız, davetiyenize birden fazla kişiyi ekleyebilirsiniz.

Online davetiye formu NemID gerektirir.

Online davetiyeye ulaşmak ve imzalamak için NemID’ye ihtiyacınız vardır.

Davetiye nasıl gönderilir

NemID’nizi kullanarak online davetiye formuna giriş yapınız.

-Davetiyeyi başlatınız.

-Ev sahibi (davetiyeyi dolduran kişi) hakkında bilgileri giriniz.

-Vizeye başvuran kişi hakkındaki bilgileri giriniz.

-Konaklama hakkındaki bilgileri giriniz.

-Konaklama ile ilgili detaylı bilgileri ek olarak gönderiniz.

-Dijital imza (NemID) kullanarak davetiyeyi imzalayınız.

-Davetiye ID’sini başvuru yapan kişiye iletiniz.

Davetiye ID’si nasıl kullanılır

Davetiyeyi imzaladıktan sonra otomatik olarak davetiye ID’si alırsınız. Başvuran kişi başvurusunuzu Danimarka diplomatik görevlerine yapacaksa ID’yi iletmeyi unutmayınız. Diplomatik görevli işlemi başlatmadan önce başvuran kişinin IDsi ile size eşleyecektir.

Eğer başvuran kişi başvurunu Danimarkalı olmayan fakat Danimarka’yı temsil eden bir diplomatik görevliye yaparsai diplomatik görevli online davetiyeye erişemeyeceğinden davetiye ID’si kullanılamaz. Bunun yerine başvuran kişi tamamlanmış davetiyeyi göndermeniz gerekir. Göçmen Bürosu davetiyeyi kişiye yollamadan önce formu elinizle imzalamanızı önerir. Kişi vize başvurusu yapmak üzere Danimarka diplomatik görevlisine gittiğinde bu formu yanında götürmelidir. Davetiyeyi doldurup işleme yolladıktan sonra My Page üzerinden formun kopyasını oluşturabilirisiniz.

Veri koruması ile ilgili hak ve gözetimler

Ev sahibi tarafından davetiye formunda kullanılan tüm verilen, direkt olarak gerekli otoritelere iletilip sadece vize kararı hususunda kullanılacaktır.

Veriler girildikten sonra Vize Bilgi Sistemi’nde maksimum yıl süre ile saklanır. Bu süre içerisinde bilgiler; vize otoriteleri, üye ülker içinde harici sınırlardaki vize çeklerini yürüten ilgili otoriteler, ülkeye giriş ve kalış sırasındaki gerekli koşulları kontrol etmek, gerekli koşulları yerine getirmemiş vize sahiplerini belirlemek, iltica uygulamaları ve bu tarz uzantıları kontrol etrmek amaçlı mülteci ve iltica otoriteleri bu bilgilere erişim hakkına sahiptir.

Terör suçları ve diğer olası ciddi suçları önlemek ve belirlemek amaçlı Üye Ülkeler ve Europol da bu bilgilere ulaşabilir.

Otorite veriyi Danimarka Göçmen Servisine iletmek ile yükümlüdür. Ryesgade 53, DK-2100 Copenhagen Ø, Denmark.

Ev sahibinin, VIS ve Üye Ülkelerr tarafından hangi bilgilerin edinildiğini öğrenmeye hakkı vardır. Aynı zamanda yanlış ve düzeltilmesi gereken bilgiler ile ilgili ve hukuksuzca silinmiş veriler ile ilgili iletişime geçebilir.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort