Vize Almak İçin Genel Koşullar

Vize Almak İçin Genel Koşullar

Vize almaya hak kazanmak için aşağıdaki genel koşullara sahip olunması gerekir:

– Pasaportunuz ya da diğer geçerli gezi dökumanlarınız vize bitiş sürenizin 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalı.Dahası, pasaport ya da gezi dökumanlarınız geçtiğimiz 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı.

-Kaldığınız süreyi ve geri dönüş yolculuğunuzu ödebileyecek geçerli imkanlara sahip olunmalı. Bu imkanların geçerliliği Danimarka diplomatik görevi tarafından belirlenir ve yolculuğunuz sürresi, otelde, arkadaşlarınıza ya da ailenizde kalıcak olmanız gibi etkenlerle şekillenir. Genel kurallar dahilinde  kalıcağınız gün başına aşağı yukarı 350 danimarka kronuna sahip olunmalı. Bundan daha az bir miktar özel bir evde kalıyorsanız ya da ev sahibiniz bütün masraflarınızı karşılayacak ise kabul edilebilir. eğer bir otelde kalıyorsanız miktar daha fazla olmalıdır, kalıcağınız gün başına tahmini 500 danimarka kronu.

Vize Almak İçin Genel Koşullar
Vize Almak İçin Genel Koşullar

– Olası harcamalar için ( dönüşünüzle bağlantılı sağlık sorunları ya da ölüm, mecburi medikal müdahale, gezi sırasında acil hastanede tedavi görme durumu) gezi sigortasına sahip olunmalı. Bu sigorta bütün Schengen ülkelerini kapsamalı ve en az 30.000€ olmalıdır. Sigorta vizenin geçerili, olduğu tarihler arasında geçerli olmalıdır. eğer sigorta vize dönemini tam olarak kapsamıyor ise vizenin geçerlilik süresi kısaltılabilir.

– Schengen Bilgi Sistemi’nde “istenmeyen” kaydınız olmamalı.

– Danimarka’dan sınır dışı edilmiş ya da giriş yasağı alınmış olunamaz.

-Birleşmiş Milletler’in ve Avrupa Birliği’nin cezai listesinde olunmamalı.

Bu kurullar vizeye başvuru tarihinden Schengen ülkesine giriş ve çıkışa kadar geçerlidir. Bu sebeple her zaman kalınacak süre ve dönüşünüz için gerekli imkanlara sahip olunduğunu belgeleyebilir ve geçerli gezi sigortasına sahip durumda olunmalı. Eğer bu koşullara sahip değilseniz vize istimlak ve iptal edilebilir ve bu gibi durumlarda Schengen bölgesinin hemen terk edilmesi istenir.

Eğer Göçmen Servisi Danimarka’da ya da diğer Schengen ülkelerinde  kalıcı veya geçici yerleşme niyetinde olduğunuzdan şüphelerinse ya da ulus ve toplum güvenliğine tehdit oluşturacak olursanız, vize başvurunuz reddedilecektir.

Eğer vize bitiminden sonra Danimarka’da kalmaya devam eder ya da vizenizle kaldığınız zamanı kalıcı ya da uzun süreli yerleşme izni için kullanmaya teşebbüs ederseniz, 3 ila 5 yıl süreyle ceza alabilirsiniz.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort