Seyahat Acentası Ve Turist Ayarlamaları

Seyahat Acentası Ve Turist Ayarlamaları

Seyahat acentası ve turist ayarlamaları

Danimarka uzun yıllardan beri Rusya ve Çin’den gelen turistler için seyahat acentalarına sahip. Bu turist planlamaları Çin’deki turistlere sadece grup olarak gezme olanağı sağlar.

1 Temmuz 2008’de Ukrayna ve Hindistan için aynı zamanda Çinli turistlerin bireysel seyahatleri için yeni seyahat acentaları düzenlendi. Bu düzenlemeler bahsi geçen ülke vatandaşları için Danimarka’yı ziyaret etmeyi kolaylaştırdı.

Seyahat acendası düzenlemelerine göre bu ülkelerde bulununa Danimarka diplomatik görevleri (büyük elçilik ve konsolosluklar) bu ülke turistlerine 30 güne kadar vize verme yetkisine sahip olmuştur.

Seyahat Acentası Ve Turist Ayarlamaları
Seyahat Acentası Ve Turist Ayarlamaları

Aşağıdaki kurallar dahilinde:

-Seyahati planlayan acentanın Danimarka Göçmen Bürosu ve sözü geçen ülkedeki Danimarka diplomatik görevleri tarafından ruhsatlandırılmış olması gerekir.

-Belgeleme yapılırken bu seyahatin turist tarafından en azından yolculuğu ve otel rezervasyonlarını kapsayan bir paket olarak alındığı bildirilmelidir.

Vizenin onayı verilmeden önce seyahat acentasının Göçmen Bürosu tarafından ruhsatlı olduğunu ve satın alınan paketin yolculuğu ve otel rezervasyonunu kapsadığını belgeleyebiliyor olması gerekir.

Her bir vize başvurusu söz konusu olan ülkelerdeki Danimarka diplomatik görevlisine yapılır. Ancak  Danimarka diplomatik görevlisi başvuran kişiyi arayıp kişisel görüşme ya da daha detaylı bilgi tralep edebilir.

Vize alma hakkına sahip olabilmek için, seyahat acendası aracılığıyla başvuran kişinin Schengen vizesi alabilme koşullarına sahip olması gerekir.

Seyahat düzenlemeleri hakkında daha fazla bilgi için Danimarka Göçmen Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Bahsedilen dört ülkedeki  ruhsatlı seyahat acendaları ile ilgili detaylı bilgileri Danimarka diplomatik görevlerinden elde edebilirsiniz. İletişim bilgileri Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesindedir.

Seyahat acendalarının ruhsatlandırılması Danimarka Göçmen Servisi tarafından alakalı organizasyon ve yetkililerle bireysel değerlendirme yapıldıktan sonra yürütülür.

Bir seyahat acentasının ruhsat alabilmesi için diğer bütün şartlardan bir tanesi; eğer şirket sahibi seyahat acentalığı sektöründe geçmiş deneyime yada sektörle alakalı herhangi bir deneyime sahip değilse, o şirketin en az 2 yıllık bir şirket olması gerekliliğidir.

Seyahat acentaları dışında seyahat ile alakalı kurumlar tarafından yapılan turistik ayarlamalar

1 Ekim 2008’de Rusya’da turistik ayarlamaları seyahat acentalarının yanı sıra seyahat ile alakalı kurumların da yapabilmesi için bir düzenleme getirildi. 25 otel zinciri/otel ve 5 büyük tatil konaklama zinciri bir program çerçevesinde ruhsat alabilirler.

15 Şubat 2010’da buna benzer bir düzenleme de Ukrayna’daki seyahat bağlantılı kurumlar için yapıldı.

Ukrayna’daki düzenleme 25 otel zinciri/otel ve 5 büyük tatil konaklama zincirinin ruhsatlandırılacağı bir pilot projedir.

Seçilen zincirlerin ruhsatlandırılması Horesta’dan alınacak beyanın akabinde Visit Denmark’ın yapacağı tavsiye kararı ile Göçmen Bürosu tarafından yürütülecektir.

Aşağıdaki kurullar dahilinde:

-Otel zincirleri/oteller ve tatil konaklama zincirleri, Ukrayna ve Rusya’daki seyahat acentalarıyla ortak çalışmalıdır.

-Rusya ve Ukrayna’daki seyahat acentaları ve otel zincirleri/oteller ve tatil konaklama zincirleri tarafından yapılan seyahatin Moskova ya da Kiev’deki Danimarka Elçiliği tarafından ruhsatlandırılmış olması gerekir.

-Seyahatin yolculuğu ve hotel rezervasyonlarını yada tatil konaklamasını kapsayan bir paket olarak alındığı belgelenmelidir.

Bu kural ve koşullar seyahat acenta ayarlamaları için de geçerlidir.

Detaylı bilgi VisitDenmark’tan edinilebilir.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort