Başka Bir Schengen Ülkesi Tarafından Verilmiş İkamet İzni

Başka Bir Schengen Ülkesi Tarafından Verilmiş İkamet İzni

Başka bir Schengen ülkesi tarafından verilmiş ikamet izni

Diğer Schengen ülkelerinden ikamet izni almış yabancı vatandaşların Danimarka’ya girmek için vize almasına gerek yoktur. Aynı diğer Schengen ülkelerinden uzun dönem vizesi (D vizesi) çıkarmış yabancı vatandaşlar için de geçerlidir.

Eğer ikamet izninizin size Danimarka’da yada diğer Schengen ülkelerinde girme ve kalma hakkı verip vermediğinden emin değilseniz, izni yada vizeyi aldığınız ülkeden kontrol edebilirsiniz.

Danimarka göçmen otoriteleri tarafından verilen, ikamet çıkartması yada kartı formundaki ikamet izinleri diğer bütün Schengen ülkerine girme ver kalma hakkı tanır. Faroe adası ve Grönland için geçerli olan ikamet izinleri diğer Schengen ülkerinde geçerli değildir.

Danimarka’da yada diğer Schengen ülkerinde kalma ve girme hakkına sahip olmak için gereken diğer koşullara sahip olduğunuzdan emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır.

Eğer Danimarka’da yada diğer Schengen ülkelerinde  ikamet izni yada diğer Schengen ülkesi için sınırlı olan uzun süreli vize ( D vizesi) ile kaldıysanız bu dönem 180 gün içindeki 90 günlük kalma hakkınıza dahil edilmez.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort