Taşınır Petrol Kulesinde, Sondaj Gemisinde vb.Çalışanlar

Taşınır Petrol Kulesinde, Sondaj Gemisinde vb.Çalışanlar

Taşınır Petrol Kulesinde, Sondaj Gemisinde vb.Çalışanlar

Geçici bir süre Danimarka topraklarında yer alacak petrol kulesi, sondaj gemisi vb taşınabilir iş istasyonlarında çalışmak için oturma ve çalışma izni alınabilmektedir. Gemilere boru döşeme veya rüzgar türbini yerleştirme gibi işlerde çalışan yabancı vatandaşlar da buna dahildir.

Koşullar
Maaş ve iş şartlarınızın Danimarka standartlarına uygun olması zorunluluğu bulunmaktadır. Bu koşula ek olarak, Danimarka topraklarında çalışmadan önce, taşınabilir iş istasyonunda benzer bir işte çalışmış olmanız veya bu yabancı şirketle daha önce benzer bir pozisyonda çalışmış olmanız gerekmektedir.

Taşınır Petrol Kulesinde, Sondaj Gemisinde vb.Çalışanlar
Taşınır Petrol Kulesinde, Sondaj Gemisinde vb.Çalışanlar

Bu şemadan yararlanabilmek için, açık deniz çalışma durumunuz şöyle olmalıdır:

• Danimarka topraklarında kısa dönemli çalışma görevi performansı ve
• Çalışma görevi sona erdiğinde Danimarka topraklarını terk edecek özel bir deniz aracı veya gemide yürütülecek bir çalışma görevi.

Danimarka limanlarında veya yakınlarındaki su altı tarama aracında çalışma gibi deniz seviyesi bölgesindeki çalışma durumunuz, bu şemaya dahil değildir.

Süre
Danimarka topraklarında bulunan taşınabilir iş istasyonlarında çalışmak için sınırlı süre geçerliliği olan bir oturma ve çalışma izni alabilirsiniz. Bu sınırlı süre genellikle bir ay ile üç ay arasında değişmektedir. Altı aydan daha uzun süre geçerli olacak bir izin verilmemektedir.

Pasaportunuzun geçerlilik süresinin, başvurduğunuz oturma izninizin süresinden en az üç ay daha fazla olması şartını lütfen göz önünde bulundurunuz.

Başvuru yaparken pasaportunuzda dikkat etmeniz gerekenlerle ilgili daha detaylı bilgi için

Yeni bir iş bulursanız
Çalışırken veya iş aramak için oturma izniniz varken yeni bir iş bulduysanız, yeni oturma ve çalışma izni için başvuruda bulunmanız gerekmektedir; ancak başvurunuzu yeni işinize başladığınız günden daha geç teslim etmediğiniz takdirde, yeni izniniz çıkmadan çalışmaya başlayabilirsiniz.

Nasıl başvurulur
Çalışan olarak oturma ve çalışma iznine nasıl başvurulacağına dair daha detaylı bilgi için

Aile üyeleri
Petrol kulesi vb yerlerde çalışan biri olarak Danimarka’da oturma izni aldıysanız, normal şartlar altında yanınızda aile üyelerinizi getiremezsiniz.

İrtibat kişisi ayarlama
Danimarka’da yabancı çalışanları olan bir şirketi veya işi temsil ediyorsanız, kural ve düzenlemeler hakkında size rehberlik edebilecek olan Danimarka Emek Piyasası ve İşe Alım Ajansı’na irtibat kişisi olarak atanabilirsiniz.

İrtibat kişisi ayarlaması hakkında daha detaylı bilgi için

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort