Nasıl Başvurulur?

Nasıl Başvurulur?

Danimarka’da aile birleşimi için başvurduğunuzda, yedi farklı başvuru paketi arasından seçim yapmalısınız. Her başvuru paketi formu nasıl dolduracağınızın ve başvuruda hangi belgelerin olması gerektiğinin tam açıklamasını içerir.

Lütfen unutmayın: Aile birleşimi bağlamındaki bir oturma izni başvurusu gerekli bilgi ya da belgelerin tümünü içermiyorsa, reddedilebilir. Bu, the Immigration Service’in başvuruyu işleme almayacağı anlamına gelir. Lütfen, başvuruyu teslim etmeden önce, her başvurunun arkasında bulunan kontrol listesini kullanın.

Eşler için aile birleşimi

Danimarka’da yaşayan Danimarka ya da Nordik vatandaşı olan ya da oturma izni bulunan eşlere diğer iltica dışında olması sebebiyle verilen:

FA1 Başvuru Paketi (İngilizce versiyon)

FA1 Başvuru Paketi (Danca versiyon)

İlticası olan Danimarka’daki eş:

Başvuru Paketi FA10 (İngilizce versiyon)

Başvuru Paketi FA10 (Danca versiyon)

Bir ebeveynle eş zamanlı olarak aile birleşimi için başvuran çocuklar

Danimarka’da Danimarka ya da Nordik vatandaşı olan ya da oturma izni sahibi bulunan ebeveynlere iltica dışında olması sebebiyle verilen:

Başvuru Paketi FA6 (İngilizce versiyon)

Başvuru Paketi FA6 (Danca versiyon)

İlticası olan Danimarka’daki ebeveyn:

Başvuru Paketi FA11 (İngilizce versiyon)

Başvuru Paketi FA11 (Danca versiyon)

Bir ebeveynle eş zamanlı olarak başvurmayan çocuklar için aile birleşimi

Danimarka’da Danimarka ya da Nordik vatandaşı olan ya da oturma izni sahibi bulunan ebeveynlere iltica dışında olması sebebiyle verilen:

Başvuru Paketi FA7 (İngilizce versiyon)

Başvuru Paketi FA7 (Danca versiyon)

İlticası olan Danimarka’daki ebeveyn

Başvuru Paketi FA12 (İngilizce versiyon)

Başvuru Paketi FA12 (Danca versiyon)

18 yaş altındaki diğer aile üyeleriyle aile birleşimi

Danimarka’da Danimarka ya da Nordik vatandaşı olan ya da oturma izni bulunan bir aile üyesine iltica dışında olması sebebiyle verilen:

Başvuru Paketi FA7 (İngilizce versiyon)

Başvuru Paketi FA7 (Danca versiyon)

İlticası olan Danimarka’daki aile üyesi

Başvuru Paketi FA12 (İngilizce versiyon)

Başvuru Paketi FA12 (Danca versiyon)

18 yaş üstündeki diğer aile üyeleriyle aile birleşimi

Başvuru Paketi SG1 (İngilizce versiyon)

Başvuru Paketi SG1 (Danca versiyon)

Ayrıca, kendi ülkenizdeki Danimarka diplomatik misyonunda (elçilik ya da başkonsolosluk), the Danish Immigration Service’te ya da biyometrik özellikleri yerine getirebilen bir Danimarka polis merkezinde başvuru formunun çıktısını alabilirsiniz.

Geçerli vize kalışınız, uzatılmış vize kalışınız, vizesiz kalışınız ya da uzatılmış vize kalışınız süresinde ya da diğer nedenlerle sahip olduğunuz bir oturma izniniz varken Danimarka’da aile birleşimi için başvurunuzu teslim ederseniz, oturma izni alıp alamayacağınıza karar verilene kadar Danimarka’da geçici olarak kalmanıza izin verilir. Buna prosedürel oturum denir.

Başvuru, işlem süreci ve karar hakkında daha fazla bilgi alın.

Oturum kartlarındaki biyometrik özellikler

Oturum kartı alabilmeniz için, biyometrik özelliklerinizin (yüz görüntüsü ve parmak izleri) teslim edilen başvuruyla bağlantı olarak genellikle kaydedilmesi gerekir. Biyometrik özellikli oturum kartları hakkında daha fazla bilgi alın.

Avrupa Birliği kuralları altında aile birleşimi

Avrupa Birliği kuralları altında bir Danimarka vatandaşıyla Danimarka’da aile birleşimi için başvuruyorsanız, özel Avrupa Birliği başvuru paketleri kullanılmalıdır. Avrupa Birliği kuralları altında aile birleşimi hakkında daha fazla bilgi alın. Avrupa Birliği kuralları altında aile birleşimi başvuru teslimi için bir ücret ödemeyeceğinizi lütfen unutmayın.

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort