Aile Birleşimi

Aile Birleşimi

Lütfen bu sayfadaki bilgilerin, esasların basitleştirilmiş ve düzenlenmiş hali olduğunu unutmayın, Esaslar ile ilgili şüphe duyarsanız ya da esaslar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz, lütfen The Danish Immigration Service ile iletişime geçin.

Danimarka’da yakın akrabalarınız varsa, aile birleşimi dolayısıyla oturma izni için başvurabilirsiniz.

Belirli gereklilikler karşılanıyorsa, aile birleşimi gerçekleştirilebilir:

  • Eşler ve birlikte yaşayan çiftler.
  • Çocuklar.
  • Diğer aile üyeleri.
Aile Birleşimi
Aile Birleşimi

Oturma izni aldığınız takdirde bu geçici fakat gereklilikler hâlâ karşılanıyorsa uzatılması mümkün olan bir oturma izni olacaktır. Birkaç yıl sonra, kalıcı oturma izni için başvurabilirsiniz. Birkaç ek gereklilikle birlikte ilk oturma izniniz için olan koşulları hâlâ karşılıyor olmalısınız. Kalıcı oturma izni hakkında daha fazla bilgi alın.

Aile birleşimi dolayısıyla oturma izni aldığınızda, Danimarka’da çalışma hakkı da kazanmış olursunuz.

Aliens Act Section 7 (3) bağlamında geçici koruma durumunda olan bireyler genellikle, oturma izinleri bir yıllık sürecin başlangıcından uzatılana kadar aile birleşiminde bir kişiyi destekleyecek nitelikte sayılmazlar. Geçici koruma durumundaki kişiler hakkında daha fazla bilgi alın.

Danimarka’daki kişi (eş/partner ya da ebeveyn) Danimarka’da Avrupa Birliği’nin serbest dolaşım esasları altında yaşayan bir Avrupa Birliği (EU/EEA) ya da İsviçre vatandaşıysa, özel esaslar geçerlidir. Avrupa Birliği ve Nordik Vatandaşlar hakkında daha fazla bilgi alın.

Özel esaslar ayrıca Danimarka’daki kişi öğrenci olarak ya da çalışmak için oturma izni aldıysa da geçerlidir. Öğrenciler ve çalışma hakkında daha fazla bilgi alın.

Ayrıca, özel esaslar Avrupa Birliği’nin serbest dolaşım esasları altında aile birleşimi için başvuran Danimarka vatandaşları için de geçerlidir. Avrupa Birliği esasları altında aile birleşimi başvurusu yapan Danimarka vatandaşları hakkında daha fazla bilgi alın.

Aile birleşimi hakkında sorularınız varsa, Danish Immigration Service ile iletişime geçebilirsiniz.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort