Danimarka Off-Shore Sektörü

Danimarka Off-Shore Sektörü

Danimarka Off-Shore Sektörü

Danimarka off-shore sektörü Maersk, Vestas, Denfoss, DONG Energy, Siemens ve Vattenfall gibi büyük ve küresel çapta yayılmış şirketleri kapsıyor.

Danimarka off-shore sektörü 230’dan fazla şirket, çok sayıda üniversite ve 13.000’den fazla işçi çalıştıran organizasyonlardan oluşuyor. Sektör yağ ve gaz ihracatı, off-shore rüzgar gücü üretimi, dalga enerjisi gelişimi, mühendislik, materyal geliştirme, lojistik, güvenlik, tesis yönetimi ve eğitim gibi çeşitli off-shore destek fonksiyonlarıyla ilgileniyor.

2020’ye doğru Femern Belt bağlantısının inşası 5 milyar Euro değerindeki yatırımlarla sonuçlanacak. Dünya üzerindeki en uzun birleşik yol ve tren tüneli olacak bir bağlantı ile Femern Belt, doğu Danimarka ve batı İsveç’i kuzey Almanya ile bağlayacak. Proje ayrıca önemli off-shore aktivitelerini kapsayacak.

Danimarka Off-Shore Sektörü
Danimarka Off-Shore Sektörü

Off-shore rüzgar gücü üretimi

Genel olarak Esbjerg’de (Kuzey Denizi’ndeki büyük off-shore takviye ve destek merkezi) konumlanan Danimarka off-shore sektörü, 1970 ve 80’lerde Kuzey Denizi’nde gerçekleştirilen yağ ve gaz ihracatı dolayısıyla hızla gelişti.

Bugün sektör, Kuzey Denizi, Baltık Denizi ve diğer Avrupalı deniz bölgelerinin yüksek rüzgar santrali talebini karşıyabilmek için ana odağını off-shore rüzgar gücü üretimine çevirme aşamasında.

Off-shore rüzgar gücü türbin araştırma ve geliştirmeleri

Küresel alanda lider birçok rüzgar türbin bileşeni üreticisi ve geliştiricisi, değişim süreçlerinin bir parçası olarak off-shore sektörüne giriyorlar.

Eski Odense Demir Tersanesi, Lindoe, off-shore rüzgar gücü türbini kuruluşları ve dalga enerjisi tesisleri için önemli araştırma ve geliştirme alanı haline gelen bir Maersk tersanesi geliştiriyor.

Danimarka gemicilik off-shore endüstrisi için inovasyon merkezi

Esbjerg’deki Danimarka off-shore merkezi, Danimarka off-shore endüstrisi için ulusal rekabet ve inovasyon merkezi. Off-shore Merkezi sektör içerisinde iş ortaklıkları sağlıyor, geliştirme projelerini yönetiyor, bilgi paylaşım aktiviteleri hizmeti veriyor ve Danimarka off-shore sektörünü uluslararası seviyede destekliyor.

Off-shore Merkezi tarafından yönetilen projeler off-shore yapılarının geliştirilmesi, İK yeterlilikleri, prosedür ve destek sistemleri, off-shore teçhizatına erişimin geliştirilmesi, optimize edilmiş işten çıkarma ve materyal ikamesini kapsıyor.

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort