Akıllı Şebeke – Yeşil Enerjiyi İnsanlara Taşımak

Akıllı Şebeke – Yeşil Enerjiyi İnsanlara Taşımak

Danimarka akıllı şebeke alanında güçlü bir uluslararası pozisyona sahip ve size çözümlerinizi ulusal çapta bir akıllı şebekede test etme imkanı sunuyor. Danimarka şebekede bugünkü %30 yeşil enerji oranından 2035’e kadar %100’e yol alıyor ve yine akıllı şebeke alanında en ileri düzey değer zincirine sahip.

Bir bakışta en sağlam noktalar:

  • Sistem bilgisi (dağıtım ve iletim),
  • Akıllı Şebeke bileşenleri
  • Elektrikli Taşıtlar
  • Enerji piyasaları (yapı, prosedürler, ticaret, test ve faaliyet araçları)
  • BİT (bir Akıllı Şebeke’de aktif iletişim elementleri),
  • Kullanıcı-merkezli geliştirme için en iyi koşullar

Danimarka çok yüksek oranda yenilenebilir enerji payıyla birlikte eşsiz bir enerji sistemine sahip. Bugün Danimarka’da enerji tüketiminin %22’si yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanıyor ve hedef 2050’ye kadar Danimarka’yı fosil yakıt kullanmayan bir ülke haline getirmek. Bu, enerji sistemini gelecek akıllı şebeke teknolojilerinin geliştirilmesi için çok uygun bir platform haline getiriyor.

Danimarka’da Akıllı Şebeke Teknolojileri’nin geliştirilmesi için önem teşkil eden bilgi birikimi, veri ve ölçüleri bulacaksınız ve bizler akıllı şebekeyi çalıştıran enerji depolama teknolojileri konusunda uzmanız. Dahası, çözülmesi gereken zorluklarla alakalı birçok pratik deneyimlerimiz var.

Energinet.dk’nın hücre projesi, EV entegrasyon projesi EDISON ve AB-destekli EcoGrid projesi gibi Danimarka’nın yapmış olduğu arz faaliyetleri Danimarka’yı bu alanda proje çıkaranlar arasında en önlere taşıdı.

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort