Daha Düşük Dolaşım Ücretleri Sağlamak Güzel Bir Fikir

Daha Düşük Dolaşım Ücretleri Sağlamak Güzel Bir Fikir

Daha Düşük Dolaşım Ücretleri Sağlamak Güzel Bir Fikir

CDI, Avrupa Birliği’nde daha düşük dolaşım tarifelerine yönelik bir çalışma yapılmasının olumlu bir durum olduğunu fakat dolaşım ücretlerinin cep telefonu operatörlerinden kaynaklanan esas fiyatların üstünü örtmesinin de önemli olduğunu belirtmektedir.

AB sınırları içerisinde iş ya da tatil için seyahat ederken aboneler, ay sonunda ellerine fahiş faturalar geçme korkusu olmadan mesaj gönderebilmeli, Facebook’ta gezinebilmeli ya da evlerini arayabilmeliler. Tamamen ücretsiz olmasına gerek yok fakat kısıtlı bir süre için yerel tarifelerde dolaşım imkanı sağlanması gerekir.

Daha Düşük Dolaşım Ücretleri Sağlamak Güzel Bir Fikir
Daha Düşük Dolaşım Ücretleri Sağlamak Güzel Bir Fikir

Bunlar, AB’nin dolaşım ücretleriyle ilgili mevzuatı hakkındaki müzakerelerini destekleyen düşünceler. Letonya başkanlığına, Avrupa Parlamentosu ile müzakereleri yürütmesi adına Avrupa Komisyonu tarafından açık bir yetki verildi. Danimarka Endüstri Konfederasyonu’nun bünyesindeki Bilgi Teknolojileri, Telekom, Elektronik ve İletişim endüstrileriyle bağlantılı bir kuruluşun başkanı Adam Lebech bu yetkilendirilmeyi olumlu yönde atılmış bir adım olarak değerlendirmektedir.

Adam Lebech: “Dolaşım ücretlerinin cep telefonunu kullandığımız kadar olan gerçek fiyatları yansıtması önemli. Eğer ki yansıtmazsa, cep telefonu operatörleri zarar edecekler ve bu da telekomünikasyon altyapılarına yapılan yatırımların azalmasına neden olabilir.”

Müzakerelerin içeriğinde dolaşım için, Danimarkalı cep telefonu operatörlerinin diğer ülkelerdeki şebekelere erişim için ödemek zorunda oldukları fiyata eşdeğer tavan fiyat belirleme planı da yer almaktadır.

Adam Lebech, bu plana şu sözlerle değinmiştir: “Bu çözüm hala, cep telefonu operatörlerinden kaynaklanan esas fiyatların üstünü örtmüyor, ama yine de bu konunun sadece masada kalmasından iyidir.”

Editör, Çevirmen: Soner Çetin
Ege Üniversitesi
İngilizce Mütercim Tercümanlık

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort