Finansman Sağlama ve Mali Teşvikler

Finansman Sağlama ve Mali Teşvikler

Finansman Sağlama ve Mali Teşvikler

Danimarka’daki şirketler, geniş çaplı mali teşvik ve finansman sağlama programlarından yararlanıyor.

Danimarka’daki finans sistemi kamusal teşvik ile özel yatırımcılardan bankalar, risk sermayedarları ve kurumsal yatırımcılara kadar geniş çaplı finans kaynakları ile iyi gelişmiş bir sistem.

Danimarka serbest ticareti destekliyor ve yabancı yatırımcıları teşvik ediyor. Danimarka ayrıca Avrupa Birliği içerisinde AB serbest ve eşit rekabet yönetmeliğine uyum sağlıyor. Danimarka’da kayıtlı tüm şirketler -Danimarkalı ve yabancı şirketler- mevcut finansman sağlama ve mali teşvik imkanlarını uygulamada serbestler.

Danimarka, yabancı yöneticiler için ve arge konusunda çekici vergi yönetmelikleriyle birlikte özellikle araştırma & geliştirme (arge) üzerine yoğunlaşan kapsamlı finansman sağlama ve mali teşvik programlarına sahip bir ülke.

Arge finansmanı sağlama ve mali teşvikler

Genel olarak tüm sektörler araştırma ve geliştirme için finansman sağlama ve mali teşviklere başvurabilirler. Buna ek olarak, takip eden sektörlere özel finansman sağlama imkanları ayrıca mevcut: Biyoteknoloji, tıbbi ürünler, mediko, canlı bilimleri, çevre, enerji, BİT, gıda, tarım ve ulaşım.

Daha fazla bilgi

Finansman ve mali teşvikler hakkında daha fazla bilgi için Danimarka’ya Yatırım Yapın’la iletişime geçin. Kamusal finans programları ile alakalı genel bir tanıtım ise Danimarkaca haliyle Vækstguiden.dk’da mevcut.

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort