Danimarka’da İş Kurmak

Danimarka’da İş Kurmak

Danimarka’da İş Kurmak

Danimarka’da şirketler eş zamanlı tescilden yararlanıp saatler içerisinde iş yapmaya hazır hale gelebilirler. Danimarka’da düşük maliyet ve düşük vergilerle iş kurabilirsiniz.

Danimarkada iş kurarken elde edilecek en önemli avantajlar:

  • Hızlı, gereksiz resmiyetten uzak ve düşük maliyetli iş kurma prosedürleri
  • Yeni şirketlerin çevrimiçi tescili, birkaç saat içerisinde işe başlamak için hazır olmanız anlamına geliyor
  • CEO, yönetim kurulu ve denetleme kurulunun da dahil olduğu yönetim kadroları için ikamet gerekliliği yok
  • Noter senedi gerekmiyor
  • Esnek dil gereklilikleri, bazı belgeler ingilizce halleriyle işlem görebilir
  • Kar payı geçici bilanço usulü ile dağıtılabilir
  • Danimarka şirketler hukuku güncel AB mevzuatı ile uyumlu
  • Diğer Nordik ülkeleriyle kıyaslandığında Danimarka’da daha düşük vergi maliyetiyle işinizi kurulabilirsiniz

Nordik bölgesinde bir merkez olarak Danimarka

Danimarka çoğunlukla bir şirketin Nordik ya da diğer Avrupa aktiviteleri için genel merkez olarak seçiliyor. Bu gibi durumlarda şirket bir Danimarkalı şirket (A.Ş. ya da ApS) kurup diğer Nordik ya da çevre ülkelerde şube açabilir. Bilgi formumuzu indirerek Danimarkada İş Kurmak hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Danimarkalı bir şirket ayrıca diğer Avrupa aktiviteleri için Nordik genel merkezi ya da holding olarak işlev görebilir.

Şube açmak yerine şirket kurmanın avantajları

Yeni bir şirket kurmak şube açmaya göre çok daha kolay, hızlı ve düşük bütçeli. Yeni bir şirketin tescil alması ve iş yapmaya hazır hale gelmesi sadece saatler alırken bir şubenin tescil alma süreci birkaç hafta sürebilir ve çok daha pahalıya gelebilir.

İş kurmak için bir diğer avantaj ise, ülkenin eşsiz vergi yönetmeliğine göre Danimarkalı bir şirketin yabancı şubesi Danimarka’da çoğunlukla vergiye tabi tutulmuyor. Çifte vergi sorunlarını halletmek için kullanılan idari harcamalar şirketin Nordik genel merkezini diğer Nordik ülkeler yerine Danimarka’da kurarak giderilebilir.

Danimarkada üretim ve hizmet işletmeleri

Danimarka’da üretim değişik yollarla yapılabilir. Yabancı bir şirket ister kendi inşa ederek isterse de alarak ya da kiralayarak ayrı üretim tesisleri kurabilir ya da benzer ürünler üreten Danimarkalı şirketlerle bağlantılar kurarak onlara üretim yaptırabilir. Danimarka’da üretim tesisleri kurmak genellikle Danimarkalı bir şirket kurup (A.Ş. ya da ApS) bu şirketin istenilen tesisleri alması ya da kiralamasını sağlayarak gerçekleştirilir.

Danimarka’da hizmet işletmeleri, dağıtım merkezi, bölgesel merkez ya da paylaşılmış bir hizmet merkezi aracılığıyla yönetilebilir. Hizmetler genellikle Danimarkalı bir şirket aracılığıyla yürütülür ya da tercihen bir şube ya da temsili ofis tarafından da yürütülebilir.

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort