Sosisli Sandviç Standı

Sosisli Sandviç Standı

Danimarka’nın ilk sosisli sandviç standı 1921’de Kopenhag’da kurulmuştur. İlk standlarda, yeni mobil kahve standları ve mobil restoran dalgasını tetikleyen bir icat olan gaz ocakları ve kamp ocakları bulunuyordu. Bu yeni trend herkes tarafından hoş karşılanmadı ve şehir konseyi üyeleri, sokakta sosis yiyen insanların göz zevklerini son derece bozmasından şikayetçi oldular.

O zamanlarda bir sosis yaklaşık olarak bir saatlik maaşın çeyreğine tekabül etmesine rağmen, insanlar bu yeni fastfood yiyeceğini tuttular. Süslü bir yemek düzeni olmasa da son derece pahalıydı.

Hotdogb580

İkinci Dünya Savaşı boyunca, sosisli sandviç standı sosyal bir tedarik haline geldi ve sadece savaş malullerinin standlarda görev almasına izin verildi. Bugün bile sosisli sandviç ve meyve-sebze standları çoğunlukla engelli insanlara verilmektedir.

Piyasaya yeni fastfood ürünleri girmesine rağmen, bugün sosisli sandviçler Kopenhag’da şehrin tüm noktalarında bulunmaktadır. Fakat sosisli sandviç işinde de yeni fikirler yayılmaktadır.

2009’da Kopenhag’da ilk organik sosisli sandviç standı açıldı. Sosisli sandviç ve fast food kavramları tekrar düşünüldüğünde, yeni sosisli sandviç standı İskandinav mutfak modasına uygun olarak sosis sunmaktadır. 50,000’den fazla organik sosis satışı şunu kanıtlıyor ki bu geleneksel fastfood hala popülerliğini koruyor. Danimarka sosisli sandviç standları her yıl ortalama 3 milyon sosis satmaktadır.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort