Rhubarbli Trifle

Rhubarbli Trifle

Tatlılar

Bir tatlı için her zaman yer vardır. İskandinav tatlılarından birisini yapmak için bir çok neden vardır. Belki güzel bir yemeği sonlandırmak için ya da özel biriyle paylaşmak için. Tariflerimizden ilham alın..

RHUBARBLI TRİFLE

4 kişiliktir.

Rhubarb Püresi
600 gr rhubarb
100 gr şeker

Trifle
160 gr tam buğday ekmeği

20 gr tereyağı
20 gr şeker
100 gr makaron
50ml krem şanti

rhubarb-580x360

Yapılışı:

Rhubarb Püresi – Rhubarbları yıkayın ve ortalama 2 cm.lik küçük parçalara kesin. Bir tencereye koyun ve put them in a saucepan, şekeri serpiştirin. Rhubarbları kıvamlı bir püre olana kadar, 20-30 dakika kadar düşük ateşte, kapağıyla kaynatın.

Trifle – Ekmeği bir rende üzerinde parçalayın ya da or mutfak robotunda öğütmek için karıştırın.
Tereyağını bir tavada eritin ve ekmek ufaklarını çıtırlaşana kadar düşük ateşte kızartın. Şekeri serpiştirin ve şeker karamelize olmaya başlayana kadar tavayı öne arkada salayın.Karışımı normal ya da geniş bir tabağa dökün ve soğumaya bırakın. Makaronları yavaşça ezin ve ekmek ufağı karışımınyla karıştırın, daha sonra krem şantiyi hafif çırpılmış krem kıvamına kadar çırpın.

Yeme Zamanı – Bir kat rhubarb bir kat makaron karışımı ve bir kat da çırpılmış krem şantiyi dört su bardağına koyun ya da bir tabağa ve bitene kadar aynı işlemi tekrarlayın.

Kaynak: Ny Nordisk Hverdagsmad 128-129.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort