Kuzey Yakası Festivali – Kamp Yapmadan Sadece Müzik

Kuzey Yakası Festivali – Kamp Yapmadan Sadece Müzik

Uluslararası müzik festivallerine gitmek için Kopenhag’ın merkezine gitmenize gerek yok. Aarhus’taki Kuzey Yakası Festival’i (The Northside Festival) her geçen yıl daha da büyüyor ve artık Danimarka’nın Roskilde Festival’i için oldukça ciddi bir rakip.

Beş yıl öncesine kadar Aarhus’taki Ådalen sahnelerin, bira tezgahlarının ve 25.000 seyircinin olmadığı sakin bir yerdi. Şimdilerse ise oldukça değişti – en azından yılda üç gün oldukça değişik.

Northside580 (1)

Dört yıl önceki ilk Kuzey Yakası Festivali’nde sadece Danimarkalı gruplar sahne alıyordu. Şimdi ise Danimarka’nın en büyük ikinci şehri ülkenin en büyük müzik festivallerinden birine sahiplik yapıyor. Festival üç gün sürüyor ve hem uluslararası hem Danimarkalı grupları ağırlıyor.

Kamp Yapmadan Sadece Müzik

Kamp alanı olmayan ve konserlerin arasında 15 dakikanın bulunduğu festivale gitmek için en temel neden müzik. 28.500 metrekarelik Oldukça küçük bir konser alanı olması nedeniyle grubu sahnede göremeyecek bir yerde olmak neredeyse imkansız.

Festival, misafirlerin arkadaşlarıyla birlikte kalacak yer bulabileceği oteller ve hostellerin olduğu Aarhus’un merkezine yürüme mesafesinde. Gece festival bittiğinde kalabalığın merkeze yürümesini görebiliyorsunuz.

TrashTalker-NorthsideDoğa da Unutulmuyor

Kuzey Festivali sadece müzik konusunda değil, aynı zamanda doğaya önem verme konusunda da oldukça başarılı. Bu yüzden “trash talker”ları insanlara atık maddeleri ayırmaları konusunda yardım ederken görebilirsiniz. Danimarka’nın lezzetli sosisli sandviçlerini ve küçük tartlarını yiyebilir, organik içecekler içebilirsiniz. Bisikletli ziyaretçiler aynı zamanda bisikletlerinin tamir edilebileceği ve kontrol edilebileceği bir bisiklet alanına bisikletlerini park edebiliyorlar.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort