Yeryüzünde En Mutlu Yer – Danimarka

Sunduğu kaliteli eğitimin yanı sıra, Danimarka yaşamak için de harika bir yer. Kendinize bir bisiklet alın ve Danimarka’da hayatın bir parçası olun!

Danimarka’ya vardığınızda rahat bir ortam ve bisiklete binen bir sürü insanla karşılaşıp, her şeyin genelde sorunsuz işlediğini göreceksiniz. Görkemli, eski binalarla modern ve sürdürülebilir mimarinin karışımı, şehirlerin eskiye değer verirken yeni şeyleri denemeyi de bir o kadar sevdiğini gösteriyor.

danimarkaDanimarka’da yaşamanın pek de ucuz olmadığını da fark edebilirsiniz. Ama eğer dikkatli davranıp okula bisikletle gitmek ve evde yemek gibi yerel alışkanlıklara ayak uydurur ve biraz da hesaplı olursanız, Danimarka’da yaşamak bütçenizi sarsmayacaktır.

Bisikletleri seviyoruz

Danimarka şehirleri kapsamlı bisiklet şeridi sistemleri ve ülkenin her yerinde bisikletlere ayrılmış yolları sayesinde dünyadaki en bisiklet dostu şehirler arasında yer alıyor. Kopenhaglıların üçte birinden fazlası yıl boyunca işe veya okula pedal gücüyle gidiyor. Şehir sakinleri hafta sonlarını bisikletleriyle gezerek geçiriyor. Siz de öğle yemeğinizi paketleyin ve şehirdeki gününüzü, sahildeki gün batımıyla birleştirin.

Çevre dostu yaşam

Danimarkalılar için temiz bir çevre çok önemli. 30 yıllık odaklı enerji politikası Danimarka’yı rüzgar türbinleri ve enerji verimi atık yönetiminin de dahil olduğu yenilenebilir enerji teknolojisinde dünya lideri haline getirdi. Kopenhag bisikletlere yeşil ışık önceliği veren ve kolaylık sağlayan trafik kurallarıyla, dünyadaki en bisiklet dostu şehirlerden biri.

bikingCopenhagen

Soğuk kışlarda içiniz sıcak

Danimarka aşırı soğuk veya sıcaklar yaşamayan ılıman sayılabilecek bir iklime sahip. İskandinavya’nın bir parçası olan Danimarka’da, Haziran’dan Ağustos’a kadar günlük ortalama 19 dereceyle yaz ayları hafif geçiyor. Ortalama sıcaklığı 0 derece olan Şubat ise en soğuk geçen ay. Yaz aylarında güneşlenmek, yüzmek ve pikniklerin keyfini çıkarırken, kışın sıcak çikolatanızı yudumlayarak kapalı yerlerde sevdiklerinizle beraber olabilirsiniz. Bu rahatlık ve keyif dolu bu kış hissini genelde “hygge” kelimesiyle ifade eden miniDanimarkalılar, kışları böylece en iyi şekilde geçiriyorlar.

Yüksek yaşam kalitesi

Uluslararası anketler Danimarka’nın “dünyadaki en mutlu ülke” olduğunu her zaman söylüyor. Bu da Danimarkalıların sokaklarda sürekli eğlenceler düzenlediği anlamına gelmiyor tabi ki. Anketler aslında Danimarka’da insanların hayatlarından son derece memnun olduğunu gösteriyor. Danimarkalılar dengeli bir iş hayatının getirdiği maddi güvence ile kişisel hedeflerini takip etme özgürlüğü ve fırsatına sahip oluyorlar.

 

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort