Doktora ve Araştırma

Doktora ve Araştırma

Danimarka üniversiteleri ve araştırma kurumları uluslararası doktora öğrencilerini ağırlamaktadır. Doktora programlarının süresi genellikle 3 yıldır. Programın öğeleri şunlardır:

*Gözetmen eşliğinde bağımsız araştırmalar
*Doktora dersleri (yaklaşık 30 ECTS)
*Araştırma bağlarına katılma, öncelikli olarak başka ülkerin kurumlarında
*Doktora tezine göre mümkün olduğunda öğretmenlik
*Doktora tezinin tamamlanması

Danimarka üniversitelerindeki doktora programları ve dersler öğrencilere araştırma, kütüphane ve labarotuvar imkanları sunmaktadır.

İskoçyalı Janet Kelly Danimarka’da medikal tasarım üzerine doktora yapıyor

Kabul İçin Gerekli Şartlar

Doktora için genel kabul şartı Danimarka’daki iki yıllık master programına denk gelen bir dereceye sahip olmaktır. Bazı bölgelerde, dört yıllık doktora programları üniversiteden mezun olmuş ve bir yıl yüksek lisans yapmış öğrencilere sunulabilmektedir.

Danimarka’da doktora yapmak oldukça rekabet gerektirmektedir. Kabul şartları hakkında bilgi edinmek için ilgili üniversite ile iletişime geçebilirsiniz.

Burslar

Burslar: Doktora bursları üniversiteler, araştırma kurumları, girişimciler, özel kurumlar veya bazı insanlar tarafından verilebilmektedir. Genellikle üç yıllıktır.

Vakıf Bursları: Bu burslar üniversitenin ve özel firmaların ortaklığı sonucu verilir. Doktora programı bir araştırma projesidir ve öğrenciler üniversite ile firmanın ortak çalışmalarına katılmak zorundadır. Bu bursların süresi de genellikle üç yıllıktır.

Kendi Masrafların Karşılanması: Kendi masraflarınızı karşılayan bir öğrenci olarak 10,000 euro ile 16,000 euro arasında değişen bir öğrenim harcı ödemek durumundasınız.

Uluslararası Finansal Destek:
Kendi ülkenizden veya Avrupa Birliği Komisyonu gibi uluslararası organizyonlardan da burs alabilirsiniz.

Kayıt olduğunuz okul da burs programları sunabilir. Bunun için ilgili üniversiteyle irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Avrupa’dan gelen öğrenciler bazı koşullar dahilinde Madame Curie veya başka Avrupa fonlarından maddi yardım alabilirler.

Daha fazla bilgi için: https://www.workindenmark.dk/researchers#sthash.ETUammRx.dpuf

Doktora Başvurularının Teslim Tarihleri: 8 Ocak, 5 Mayıs ve 8 Eylül. Bu tarihler içinde özel sektörden burs başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Faydalı linkler

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort