Vizeye İhtiyacım Var mı?

Vizeye İhtiyacım Var mı?

Danimarka’da 90 günden daha az kalmak isteyen ziyaretçiler için vize gereklidir. 90 gün 180 günlük bir periyotta Danimarka’da ya da diğer Schengen ülkelerinde harcanabilir.

Danimarka girmek için vizeye ihtiyacı olan Ülke listesine bakabilirsiniz.

Danimarka’ya girmek için vize almak zorunda olan ve 3 aydan daha fazla kalmak isteyen milletler oturma izni başvurusunda bulunmalıdır. Eğer aynı anda hem vize hem de oturma izni başvurusunda bulunursanız vize başvurunuz reddedilir.

danimarka-vizesiEğer başka bir Schengen ülkesinden oturma izniniz ve girişiniz varsa Danimarka için vize almanıza gerek yoktur. Fakat bu izinler Faroe Adaları’na ya da Grönland’a giriş için geçerli değildir.

Eğer vizeniz varsa kalacağınız süre boyunca bir yerde çalışmanız yasaktır.

Başvuruyu Nerde Yapabilirsiniz?

Vize başvurunuzu yasal olmak koşuluyla kalıcı ya da geçici olarak bulunduğunuz ülkedeki yetkili Danimarka elçiliğine müracaat ederek gerçekleştirebilirsiniz. Bu yurt dışındaki bütün Danimarka elçiliklerini ve konsolosluklarını kapsar. Dahası, vizeler Danimarka Ticaret Konseyi tarafından da verilebilir.

Bazı fahri konsolosluklar vize başvurularını alır ve denetleyen Danimarka Büyükelçiliği’ne iletirler. Böyle durumlarda vize verildiyse daha sonra büyükelçilikle kişisel olarak görüşmelisiniz. Eğer sizin için daha uygunsa, vize sizin rotanız üzerindeki başka bir Danimarka elçiliğine gönderilecek şekilde de ayarlanabilir.

Belli başlı bazı ülkeler için Danimarka diğer Schengen ülkeleriyle bir anlaşma yapmıştır. Bu anlaşmaya göre bu ülkeler Danimarka adına vize başvurularını değerlendirecektir. Fakat tabi ki anlaşma kısa süreli ziyaretler için geçerlidir.

Danimarka’ya gitmek için daha fazla bilgi edinmek isterseniz:

http://www.nyidanmark.dk/en-us/coming_to_dk/visa/visa.htm adresini ziyaret edebilir ya da en yakın konsolosluktan bilgi alabilirsiniz.

Faydalı linkler

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort