Konaklama

Konaklama

Danimarka üniversiteleri kampüs içinde konaklama sağlamamaktadır. Çoğu öğrenciler kampüsten biraz uzakta yer alan öğrenci evlerinde yaşamaktdır. Etkin bir toplu taşıma sistemi sayesinde ev, kampüs ve şehir merkezi arasında seyahat etmek kolaydır.

Gelmeden bir kaç ay önce araştırmaya başlayın
Sömestr başlamadan hemen önce ev bulmak çok zor olacağından, gelmeden en az bir kaç ay önce ev bakmaya başlamalısınız. Bu nedenle, üniversiteden kabulünüz geldiğinde daha fazla bilgi almak için hemen danışman ofisinizle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Unutmayınız ki özellikle büyük şehirler için Ağustos ve Eylül dönemlerinde konaklama bulmak zordur. Herhangi bir rezervasyonunuz olmadan bu dönemlerde Danimarka’ya seyehat etmenizi önermiyoruz.

Konaklama Türleri danimarka-ogrenci-konaklama
Bazı yabancı öğrenciler oda kiralamayı tercih ederken bazıları da Danimarkalı öğrencilerden veya ev sahiplerinden devren kiralık almayı tercih ediyorlar. Öğrenci yurtları da başka bir seçenek olabilir bu durumda. Diğer öğrenciler ise, daire veya ev kiralayıp arkadaşlarıyla paylaşmayı tercih ediyor. Hangisini seçerseniz seçin, öğrenci yurtları, apartman veya ev, kendiniz temin etmek zorunda olacaksınız. Aynı zamanda, temizlik ve çamaşır da sizin sorumluluğunuzda olacaktır. (Bahsedilen konaklama türlerine bakınız)

Öğrenci yurtları (‘kollegier’)
Öğrenci yurtları ortak konaklama alanı sunmaktadır. Bu tarz konaklama, özellikle henüz yeni Danimarka’ya gelmiş ve kimseyi tanımayan yabancı öğrenciler için uygun olabilir. Bunun yanında, yurtlardaki odalar özel oda kiralamaya göre genelde daha ucuzdur. (Danimarka’da olan öğrenci yurtlarını bulun)

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Köpeğimi getirebilir miyim?
Herhangi bir evcil hayvan getirilmesini kabul eden bir konaklama bulmak kolay değildir.

Ailemi getirebilir miyim?
Eğer yanınızda aileniz gelecekse, öğrenci olarak daha büyük bir öğrenci yurduna başvurmak mümkündür. Alternatif olarak, ihtiyaçlarınızı karşılayacak özel konutlara da bakabilirsiniz. Bu sürecin sadece tek bir oda bulmaktan daha uzun sürebileceğini unutmayınız.

Alerjim var. İçinde halı olmayan bir oda bulabilir miyim?

Bu tür özel ihtiyaçlarınız için konaklama bulabilmek kesinlikle mümkün. Durumunuzu başvuru sırasında belirtmeniz yeterli olacaktır veya kendi danışma şirketinize de danışabilirsiniz

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort