Danimarka’da Öğrenciler İçin İş Fırsatları

Danimarka’da Öğrenciler İçin İş Fırsatları

Danca konuşamıyorsanız Danimarka’da iş bulmanız pek de kolay sayılmaz. Yine de, yabancı dil gerektiren bar, restorant gibi yerler çalışmanız için uygun olabilir.

Bazı değişim öğrencileri barlarda veya restoranlarda iş bulabiliyor. Diğerleri ise gazete dağıtımında, tele pazarlamada ya da özel bir yabancı dilin gerekli olduğu işlerde çalışıyor. Bazı öğrenciler ise okudukları bölümle alakalı işler bulabilecek kadar şanslı.

Danimarka'da Öğrenciler İçin İş Fırsatları
Danimarka’da Öğrenciler İçin İş Fırsatları

Fakat finansal planlarınızı iş bulabileceğinize güvenerek yapmamalısınız. Çünkü Danca bilmediğiniz takdirde Danimarka’da iş bulmak kolay olmuyor. Değişim öğrencisi olarak ücretsiz bir şekilde Danca öğrenebilirsiniz. Bu da kesinlikle iş bulmak için şansınızı artıracaktır.

Öğrencilere Uygun İşler Nereden Bulunabilir?

Bazı akademik kurumların iş bulma konusunda sizi desteklemek için online iş fırsatları ya da kariyer merkezleri vardır. Lütfen bu konuda sizi ağırlayan kuruma danışın. Buna ek olarak, resmi ve uluslararası işe alımı gerçekleştiren www.workindenmark.dk size bölümünüzle alakalı işleri nasıl bulabileceğiniz, başvuru formunuzu nasıl yazabileceğiniz, mülakatta neler yapabileceğiniz konularında yardımcı oluyor. Sitenin aynı zamanda CV bölümü de mevcut.

İş Portalları

Uluslararası işler için Danimarka internet sitesi

Diğer iş portalları (İngilizce)

Danimarka’da çalışmak hakkında

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort