Danimarka’ya Gitmek?

Danimarka’ya Gitmek?

Danimarka’ya Gitmek?

Yakında Danimarka’ya gitmeyi mi düşünüyorsunuz? O halde, bu sayfa Danimarka’daki hayatınızı kolaylaştırmaya yardımcı olacak her türlü bilgiyi ve farklı yetkililer ve kuruluşlar için gerekli bağlantıları ile size sağlayacaktır.

Sizin için en önemli link: www.lifeindenmark.dk

Danimarka’ya yerleşmek için ihtiyacınız olacak şeyler:
• Vize
• Oturma İzni
• Çalışma İzni

Danimarka’ya gitmek?
Danimarka’ya gitmek?

Vize
Eğer Danimarka’yı ziyaret etmek istiyorsanız ve Danimarka’ya girmek için vize şartı arayan bir ülkeden geliyorsanız, öncelikle giriş için vize almanız gerekmektedir. Eğer bu ülkelerden birinin vatandaşı iseniz, vizeniz olmak zorundadır.

AB, AEA ve İskandinav vatandaşlarına sınırsız bir süre için Danimarka’ya gitmelerine ve orada çalışmalarına izin verilir; ABD, Kanada, Avustralya gibi bazı ülkeler dahil olmak üzere diğer pek çok ülkenin de vatandaşlarına Schengen Bölgesi’ne vizesiz girme ve burada üç aya kadar kalma izni verilir ama bu süre zarfında Danimarka’da ücretli bir işte çalışmak yasaktır. AB / AEA vatandaşlarının yakın aile bireylerine, uyruklarına bakılmaksızın Danimarka’da onlarla birlikte yaşamalarına izin verilir.
Daha fazla bilgi için www.newtodenmark.dk tıklayınız.

Birçok yabancı uyruklu kişi, Danimarka’da yaşamakta ve çalışmakta özgürdür. Ancak, bazılarının oturma ve çalışma iznine sahip olmaları gerekmektedir. Danimarka’da yaşamak ve çalışmak için gerekli olan bu şartlar, kişinin uyruğuna ve siciline bağlıdır.

Oturma İzni ve CPR Numarası
Danimarka’ya giderken, bölgesel hükümet ofisinden (“Borgerservice”) oturma izni almanız ve yaşamakta olduğunuz belediyedeki Ulusal Kayıt Ofisine adresinizi kaydettirmeniz gerekmektedir. Daha sonra sivil kayıt numarası (CPR) ve Sağlık Sigortası Sertifikası alacaksınız.

Gerekli şartlar ve başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi burada.

Çalışma İzni
Çalışma izni ve başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi için-buraya tıklayınız!

Önemli Linkler
EasyExpat.com Danimarka’ya taşınma, Danimarka’da çalışma ve yaşama üzerine uluslararası portal. Taşınmanız için gerekli olan (vize, taşınma, okul vb.) bilgileri içinde barındıran gurbetçilere yönelik Kopenhag rehberi. Kaynaklarin içinde aynı zamanda sınıflandırılmış iş ilanları ve gurbetçi topluluğuyla çeşitli konuların tartışıldığı forumlar vardır.

Expat Quotes Gurbetçi alıntıları Danimarka’daki göçmenler için hizmetler. Gurbetçi alıntıları, yutdışına çıkışı düzenlemek için göçmenleri ve geleceğin göçmenlerini uluslararası hizmetlere bağlar. Ayrıca hedef ülkeler hakkında rehberler ve yer değiştirmeyle ilgili makaleleri içinde barındırır.

Uluslararası Vatandaş Hizmeti (Kopenhag, Aarhus, Aalborg, Odense)
Danimarka’da Yeni
Danimarka’da Çalışmak
Danimarka’da Okumak
International House
Danimarka’da İş Kur
Danimarka’da IB Dünya Okulları
SKAT (Danimarka Vergi Müdürlüğü)
POLITI (Danimarka Polisi)

Editör, Çevirmen: Kübra YAVUZ
Ege Üniversitesi
İngilizce Mütercim Tercümanlık

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort