Danca Dilini Öğrenin

Danca Dilini Öğrenin

Danca Dilini Öğrenin

Devlet Destekli Kurslar
On sekiz yaşının üzerindeyseniz, Danimarka’da oturma iznine, nüfus kayıt numarasına ve üç yıllık Danca eğitim alma hakkına sahipsiniz demektir. Bu eğitim ücreti belediye yetkilileri tarafından ödenen Danca dili eğitim ücreti ve Danca sosyal bilimlerini kapsar. Üç tür Danca eğitim programı mevcuttur.

Danca Eğitsel Programı 1
Bu program anadilinde veya Latin alfabesiyle yazmayı ve okumayı henüz öğrenmemiş kişiler içindir. Program Danca sözlü ifade üzerinde durmaya özellikle yer verir ama ayrıca basit seviyedeki metinleri okumayı ve yazmayı da öğretir.

Danca Eğitsel Programı 2
Bu program okulda az zaman geçirmiş ya da temel eğitimi doğup büyüdüğü ülkede almış olan kişiler içindir. Danca anlamayı, yazmayı ve konuşmayı öğrenir böylece Danca’yı günlük hayatınızda ve iş hayatınızda kullanabilme olanağını elde etmiş olursunuz. Ayrıca Danca basit metinler yazma konusunda da deneyim kazanırsınız.

Danca Eğitsel Programı 3
Bu program ticari öğrenim, üst orta eğitim gibi ya da daha ileri eğitim niteliklerine sahip, orta ya da uzun vadeli eğitimini tamamlamış kişiler içindir. Öğretim hızı ve kademesi ikinci eğitsel program türünden daha yüksektir. Daha yüksek başka eğitim programlarına başlamak için ön koşul olan Çalışma Testi ile kursu sonlandırabilirsiniz.

Danca Dilini Öğrenin
Danca Dilini Öğrenin

Evinize en yakın dil okulunu bulmak için
www.dedanskesprogcentre.dk

Yurtdışı Kursları
Dünya çapında pek çok üniversitede Danca öğrenebilirsiniz. Bilgi için ülkenizdeki daha büyük dil merkezleri ile iletişime geçin. Danimarka Büyükelçilikleri ve Konsoloslukları ayrıca ülkenizdeki Danca etkinlikleri için bilgilendirici olabilir. Danimarka Kültür Enstitüsü Danca öğretilen ülkelerde pek çok ofise sahiptir. Enstitü ayrıca her yaz Danimarka’da çalışan yabancı öğrencilere Danca kursu verir. Daha fazla bilgi için www.dankultur.dk

Diğer yararlı kaynaklar:
www.listenandlearn.org – Birleşik Krallık’taki kurslar
www.listenandlearnusa.org– Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kurslar

Danimarka’daki Kurslar
Danimarka’da Danca öğrenme imkanı oldukça geniştir. Akademik yıl boyunca süren uzun kurslar, hızlandırılmış kısa kurslar ve yaz kursları mevcuttur. Danca dil kursları “Devlet Destekli Kurslar” bölümde tanımlanan, adayların eğitim seviyeleriyle eşleşen üç farklı program halinde tasarlanmıştır.
İşle alakalı Danca kursları teknik, ticari okullarda, sosyal ve sağlık okullarında verilmektedir. Bu kurslar özel meslekleri tatbik etmek üzere dil becerilerini belirler ve eğer mümkünse profesyonel iş eğitimi niteliklerini tamamlar.

Yetişkin Dil Merkezlerindeki Kurslar
Yetişkin Eğitim Merkezleri eğitim sistemine girmeden önce daha fazla eğitim dersleri alan ya da bir işe başlayan Danca dil becerilerini geliştirme ihtiyacı hisseden personeller için dersler verir. Burada öğretim akıcı ve doğru sözlü ve yazılı iletişim, değişik türlerde metin okumaları, sunum çalışmaları, raporlar ve özetler içerir.

Online Danca Kursları
Copenhagen Language Center – Esnek online kurs – Size nerede ve ne zaman uyarsa !
OnlineDansk – Yeni gelenler için online dersler.
101 Languages – Kelime ve cümle odaklı.
Myngle – Tüm seviyeler için interaktif online dersler.
Netdansk – Tüm öğrenciler için geliştirilmiştir.
Irsam – Almanca konuşanlar için Danca dersi.
Vores Fælles Sprog – Danca dil bilgisini başka dillerle karşılaştırır.
Netdansk.eu–  Yüksek eğitimli kişiler için Danca dil eğitim ücretini karşılar.
Babbel – Online alıştırmalar

Başka online Danca dersi biliyorsanız, lütfen bizi bilgilendirin.

Sözlükler ve Çeviri

Pek fazla ücretsiz online sözlük yok fakat onlardan birkaçı  W3 Dictionary ve bab.la Dictionary. Yılda sadece birkaç yüz krona kapsamlı bir sözlük servisi sunan Ordbogen.org sitesini ayrıca öneriyoruz.
Ayrıca kısa makine çevirileri ve tüm internet siteleri ismi çevirileri için Google Translate oldukça iyi. Danimarka devlet ya da özel sitelerin İngilizce’ye çevrilmediği zamanlarda, Google genellikle oldukça kullanılabilir anlık çeviriler oluşturur.

Son, fakat bir o kadar da önemli olarak Google Browser Buttons tüm internet sitesinin istediğiniz dilde gerçek zamanlı çevirisini anında almak için tıklanan bir link verir.

Dil Okulları için Bağlantılar
(Danca ve diğer diller)

Dili öğrenmenin ve aynı zamanda yeni insanlarla tanışmanın diğer yolları

Meet2Talk– Meet2Talk’ta yakınınızda, değiş tokuş usulü dil öğrenmeyi seven insanları bulabilir, onların dillerini öğrenebilir ve onlara kendi dilinizi öğretebilirsiniz. Bir kez bağlandığınızda nerede ve ne zaman görüşeceğinize karar verebilir, görüşmeleri dönüşümlü olarak iki farklı dilde konuşarak sürdürebilirsiniz. Üstteki bağlantıya tıklayarak daha fazlasını öğrenin!

Editör, Çeviren : Ecem Alpsoy
Hacettepe Üniversitesi
İngiliz Dili ve Edebiyatı

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort