Kadınların En İyi Şekilde Yaşadığı Ülke: Danimarka

Kadınların En İyi Şekilde Yaşadığı Ülke: Danimarka

Küresel bir sıralamada Danimarka hakkında övgüyle bahsedildi. En şeffaf millet, çocukların en iyi şartlarda yetiştiği ve kadınların en iyi şekilde yaşayabildiği ülke olarak Danimarka seçildi.

Çarşamba günü US News & World Report’da yayınlanan bir sıralamaya göre kadınlar için dünyada hiçbir yer daha iyi değil. Danimarka “ Kadınlar için yaşanabilecek en iyi ülke “ tacını almakla kalmadı, Danimarka halkı da çocuklarını iyi şartlarda yetiştiren en iyi ikinci millet olarak seçildi.
Raporda : “Dünya geneliyle kıyaslandığında en yüksek vergiyi ödüyor olabilirler, ülkelerinde uzun kışlar yaşanabilir, güneşi öğleden sonra saat 4’te görüyor olabilirler ancak Dünyadaki tüm kanlar Danimarkalı kadınlara imrenerek bakıyor.” ifadesi yer alıyor.

Denmark is world’s best country for women

Ek olarak “Bir çok uzman Danimarka’nın bu tür çalışmalarda üst sıralarda yer almasının nedeni ülkenin cömert bir refah devleti olmasına bağlıyor. Danimarka’da eğitim ve sağlık hizmetleri neredeyse ücretsiz. Buna ek olarak günlük bakım sistemi ile ilişkin kazanç imkanı sunarak ve Avrupa Birliği genelinde en esnek doğum izni politikasını uygulayarak ülke cinsiyet eşitliğine de destek veriyor.” ifadesi de yer alıyor.

Ayrıca sıralama Eurostat Çalışmasının sonucu olarak Danimarkalı emekli kadınların da Avrupa genelinde en mutlu kadınlar olduğuna dikkat çekiyor.

Danimarkalı anneler hakkında iyi haberler gelmeye devam ediyor. Cömert doğum izni sistemi ile Danimarka; sıralamada çocukların en iyi şartlarda yetiştiği ülke seçilen İskandinav komşusu İsveç’in hemen arkasında yer alıyor.

Her zamanki gibi US News & World Report bu küçük İskandinav ülkesini dünyadaki en şeffaf ülke seçti.
The US News & World Report sıralaması dünya genelinde her ülkeden belli nitelikleri olan yaklaşık 16000 kişinin katıldığı bir ankete bağlı olarak düzenlenir. Sonuçlar macera, güç, girişimcilik ve yaşam kalitesi gibi kategorilere ayrılır.

Almanya genel olarak ilk sırada yer alırken onu Kanada, İngiltere, Amerika ve İsveç takip eder. Danimarka ise genel sıralamada onuncu sırada yer alır.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort