Danimarka’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman Hangisidir?

Danimarka’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman Hangisidir?

Danimarka’ya ilk defa gidecek olan herkesin kafasında beliren ortak bir soru : “En doğru zaman hangisi?”. Ancak bu sorunun cevabı çok basit. Yazın başları , özellikle de Haziran ayı Danimarka’ya tatile gitmek için en güzel zamandır. Bu dönemde gündüzler daha uzun olur, hava daha ılıktır ve dışarıda yapacak bir sürü aktivite vardır.
Haziran ayında hava ilkbaharda olduğu gibi yağmurlu değildir ancak siz yine de yağmurluğunuzu ya da mevsimlik trençkotunuzu yanınızda götürün.Eğer Haziran’da gitme şansınız yoksa Temmuz ve Ağustos da sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Danimarka’da bu aylarda dışarıda yapacak bir çok aktivite vardır. Ancak Temmuz ve Ağustos ayları tüm bir yılla kıyaslandığında turistlerin Danimarka’ya akın ettiği aylardır. Bu yüzden Haziran’a bir tik atın.

When to Go Denmark

Ancak eğer Danimarka’ya tatil sezonunda gitmek istemiyorsanız, sizin için en uygun zaman hangisi olabilir?
Mayıs ya da Eylül ayları da Danimarka’ya gidecek olanlar için uygun bir seçenek olabilir çünkü hava durumu dışarıda güzel bir gün geçirmek için yeterince güzel olacaktır.

Mayıstan önce veya Eylül’den sonraki dönem Danimarka’nın turizm açısından sakin geçtiği bir zamandır. Otel ve bilet fiyatları daha uygundur. Dışarıda çok fazla yapılabilecek aktivite olmaz ancak yaza kıyasla daha düşük bir bütçe ile Danimarka tatili yapabilirsiniz.
Danimarka’da tatil söz konusu olunca durgun ay Şubat’tır. Düşük bütçeli tatil yapmak isteyenler de dahil olmak üzere herkese tek önerim Danimarka’ya asla Şubat ayında gitmeyin. Şubat ayında hava kapalı ve kasvetli olur, ayrıca Kuzey Denizi’nin ilk bahar fırtınaları da sizin için orada bekliyor olacaktır.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort