Danimarka Elektronik Ticarette 12. Sıraya Yükseldi

Danimarka Elektronik Ticarette 12. Sıraya Yükseldi

Danimarka Elektronik Ticarette 12. Sıraya Yükseldi

Danimarka şu sıralarda bir Amerikan danışma şirketi tarafından yayınlanan yeni bir başarı sırasında küresel elektronik perakende satış alanında 15. Sıraya yükseldi.

Danimarka Elektronik Ticarette 12 Sıraya Yükseldi
Danimarka Elektronik Ticarette 12 Sıraya Yükseldi

Danışma şirketi A.T. Kearney’nin iki yılda bir yapılan küresel elektronik ticaret indeksine göre, Danimarka elektronik ticarette “etkileyici bir ilerleme” kaydetti ve İskandinav ülkeleri arasında bir numara oldu.

Danimarka ayrıca Avrupa’da, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, Belçika ve Hollanda’nın altında 6. Sıraya yerleşti.

Sıralamalar, çalışmalara göre, “perakende satış pazarlamacıları için, yararlı küresel online satış teknikleri tasarımına yardım etmek, hasıla ve maliye dengesi ve başarıya engel olan bariyerleri anlarken piyasa yatırım fırsatlarını belirlemek” için planlandı.

“Elektronik ticarette oluşan ani yükseliş ve patlama bazı zorluklar getirdi – hem elektronik ticareti kullanmayan geleneksel şirket liderleri hem de sadece internet üzerinden perakende satış alanında çalışan büyük pazarlamacılar geleceğin sektörünün sadece internet alış verişine bağlı değil daha çok internet üzerinden ve normal alış veriş arasında köprü kuran yaratıcı ve farklı çeşitlerden oluşan sunumlara bağlı olduğunu öğreniyor.” diyor açıklamasında A.T. Kearney ortağı aynı zamanda çalışmanın yardımcı yazarı olan Mike Moriarty.

İndeks sıralamalarında en yüksek basamaklarda olan 30 ülke; makroekonomik faktörler, tüketicinin teknoloji kabulü, alışveriş tutumu ve alt yapı işlerini içeren dokuz değişkene göre belirleniyor.

Cenevre menşeili Gelişim ve Ticaret üzerine yapılan Birleşik Milletler Konferansı geçen ay yayınlanan ve internet üzerinden satın alımları hızlandırmak için ülkelerin kapasitelerini ölçen bir indekste Danimarkalıları yedinci olarak belirledi.

Şirketlerinin %30’unun internet üzerinden satış yapmasıyla elektronik ticarete yol gösterdiği gerekçesiyle Birleşmiş Milletler raporunda Danimarka, Avrupa Birliği ülkeleri arasında birinci olarak sayıldı. Bu işlerin çoğu yurtiçi olsa da on şirketten biri diğer Avrupa Birliği ülkelerine satış gerçekleştiriyor.

Editör, Çevirmen: Ecem Alpsoy
Hacettepe Üniversitesi
İngiliz Dili ve Edebiyatı

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort