Dünya Da Gezilecek Ne Çok Yer Var! İçlerinden Seni Seçmek Başka Bir Anlamlıydı

Dünya Da Gezilecek Ne Çok Yer Var! İçlerinden Seni Seçmek Başka Bir Anlamlıydı

Dünya Da Gezilecek Ne Çok Yer Var İçlerinden Seni Seçmek Başka Bir Anlamlıydı

Danimarka dünyanın esnek yasaları ile farklı bir özgürlük ülkesi olarak anılır. Kullanılan dil Danca Norveççe ile İsveççeye benzer bir dil olup Azerice ile Türkçe gibi farklı telaffuzlar ve kelimeler vardır ama her iki dilde konuşanlar birbirini anlayabilir. Ülkeyi ziyarette shengen vize gerekmekte olup yeşil pasaport, kırmızı pasaport ve gri pasaport için 6 ay içinde 3 ayı geçmemek üzere vizesiz dolaşım hakkı verilmiştir.

danimarka-gezisi

Danimarka’nın para birimi Danimarka kronudur. Euro da kullanılmaktadır. Pahalı bir ülkedir Danimarka. Konaklamak için 3 -4 yıldızlı oteller de uygun olmak ile beraber gezginler için hoteller temiz ve ucuzdur. Danimarka gezisi sorunsuz geçmesi tüm dileğimiz ama acil durumlarda Konsolosluk veya Büyükelçiliklerimize başvurabilirsiniz.

İklimi soğuk bir ülke ama Türkiye de Kars ile kıyaslanabilir çok halkımızın zorlanacağı soğuk ülkelerden değildir. En tercih edilecek zamanları yaz ayları olmak ile beraber Ekim ayı Kültür geceleri zamanı olduğu için tavsiye ederiz.

Gezilecek görülecek o kadar çok yer var ki zaman yetmeyecek diye korkabilirsiniz. Danimarka gezisi unutulmaz olacaktır. Sizi birçok kez ağılamaya hazırdır.

Danimarka’ya Neden Geldik Tabii Ki Kültürünü Öğrenmeye Gezip Tanıma O Zaman Gezilecek Yerleri Size Sıralayalım:

Melieborg Sarayı nöbet değişimi harika mutlaka görmelisiniz. Kana turu keyifli ve yorucu olmayan bir etkinlik tavsiye olunur. Christina uyuşturucunun nasıl da ekmek gibi kolay satıldığı ve alındığına inanamayacaksınız.

Christina sarayı – Kronborg sarayı -Louisina Modern sanat müzesi – Rosenborg Sarayı ve Bahçeleri – hem tarihi dokusunu hem de bu güzel ülkenin ne kadar keşfedilmeye değer olduğuna siz de emin olacaksınız.

NyHavn Kanalın yanında yürüyüş yaparak veya barlarında bir şeyler içerek gece klüblerinin striptiz klüblerinin olduğu bu bölgenin havasını teneffüs edebilirsiniz.

Stroget Dünyada meşhur olan meydan fikri burada gerçekten çok büyük meydan olarak bizleri karşılıyor. Denizkızı Çok turistik burada resminiz yok ise gelmediniz Sayın Danimarka’ya. Tivoli Bahçeleri Dünyanın en eski eğlence parklarından olan burası tüm insanlar için güzel vakit geçirmeyi sunuyor. Danimarka ölmeden önce görülmesi gereken ülkeler sıralamasında ön sıraları zorlamakta çok çok olumlu sonuçlara sahip. Fakat uyuşturucu konusun da aklınıza fazla özgürlük acaba iyi mi yoksa bir ölçüsü olmalı mı diye takılmadan edemiyorsunuz. Eğer gezgin iseniz Danimarka’yı da mutlaka rotanıza eklemelisiniz.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort