Danimarka’da Kendi Evinizde Hissedin

Danimarka’da Kendi Evinizde Hissedin

Yurt dışında yaşamak, aileden uzak olmak insan için dayanılması zor bir yaşam demektir. Kendi memleketinde yaşayan insanlar hayatta zorluk yaşarken kendi vatanı dışında yaşayanlar iki kat daha zor bir hayat sürer. İşte burada nerede yaşıyorsanız kendi vatanınızdan bir parça görmek sizi orada güvende hissettirir.

danimarka-konsoloslugu

Danimarka Konsolosluğu da vatandaşları için burada bir güveni temsil eder. Kendi ülkenizle ilgili herhangi bir sorunuz olursa ya da kendi ülkenize ait bir şeyler paylaşmak isterseniz konsolosluğa rahatlıkla gidip paylaşabilirsiniz.

Danimarka Konsolosluğu aynı zamanda Danimarka’ya seyahat edecek kişiler için vize işlemlerini takip etmektedir. Eğer Danimarka’yı ziyaret etmek istiyorsanız mutlaka vize almanız gerekiyor. Bunun için konsolosluğa hazırlamanız gereken evrakla ile bizzat başvuru yapmanız gerekmekte. Başvuracağınız vize türüne göre hazırlamanız gereken evrakları konsolosluğun internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

Vize İşlemleri:

Alabileceğiniz vize türleri; Danimarka Turistik vize, Danimarka ticari vize, Danimarka aile ziyareti vizesi, Danimarka transit vizesi ‘dir. Bu vizelere başvurmadan önce gerekli tüm evrakları eksiksiz bir biçimde hazırlamanız şarttır. Herhangi bir evrak eksik olduğunda vize başvurunuz kabul edilmeyebilir ya da vize alma süreciniz uzayabilir.

Danimarka uçak bileti rezervasyonunu vize başvuru evrakları arasında konsolosluk istemektedir. Bu evrak mutlaka evraklar arasına eklenmelidir. Fakat başvurunuz onaylanmadan uçak biletinizi almamalısınız. Eğer vizeye başvuru öncesinde bileti alırsanız başvurunuzda çıkan bir sorun sonucunda biletinizi iade edemez ve ödediğiniz tutarı da geri alamazsınız.

Konsolosluktan alınacak vize işlemleri için gideceğiniz tarihten önce bütün organizasyonu yapmak çok önemlidir. Eğer turistik amaçlı gidiyorsanız önceden otel rezervasyonu, uçak bileti rezervasyonu ki bu başvuru evrakları için de gereklidir, eğer tüm rezervasyonları önceden yaptıysanız bu başvurunuzda da konsolosluk açısından bir güven teşkil edecektir ve vize almanız daha kolay olacaktır.

Danimarka’ya ne amaçlı gittiğinizi konsoloslukta mutlaka belirtmelisiniz. Ve başvurunuzu buna göre yapmalısınız. Mesela bir vizeye başvuru yaptınız kabul edilmedi başka tür bir vizeye başvuru yapamazsınız. Eğer evraklarınızda bir problem varsa bunları düzenleyip tekrar aynı vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir. Tekrar hatırlatmalıyız ki vize başvurusu yapmadan önce mutlaka evraklarınızı organize edip başvurunuzu öyle yapın.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort