Danimarka Vizesi

Danimarka Vizesi

Danimarka Yolunda…

Danimarka, Avrupa’nın kuzeyinde İskandinav bölgesinde yer alır. Danimarka hala vize sistemine dâhildir. Danimarka için Shengen vizesi alınır ve bu kapsamda olan diğer ülkeler içinde geçerlidir. Ülkemizde, İzlanda için yapılacak olan vize başvurusu aracı kuruma yapılmaktadır. Danimarka vizesi verilmesi işlemi Danimarka göçmenlik bürosu ve ülke dışında bulunan Danimarka temsilciliklerinin işbirliğiyle olur. Vize ve oturum başvuruları için ilk önce Ankara Büyükelçiliği ya da İstanbul Başkonsolosluğuna başvuru yapılır fahri konsolosluklar vize ve oturum başvuruları için yetkin değildir. Kırmızı, yeşil ve gri pasaport sahiplerinin en fazla 3 aylık ziyaretleri için vize şartı aranmamaktadır. Yapacağınız Danimarka vizesi başvurularında gidiş amacınıza göre farklı başvurularda bulunmalı ve buna uygun farklı olacak biçimde yeni belgeler hazırlanmalısınız.

danimarka-vizesi

Danimarka Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Ticari vize başvurularında ilk önce başvuru formu ve yanında ek olan form başlı başına doldurulmalıdır. Bu formları Danimarka’nın Göçmen Bürosuna ait web sitesinde bulabilirsiniz. 1 adet vesikalık fotoğraf, güncel ve varsa eski pasaportun 2. ve 3. sayfa fotokopileri gerekmektedir. Adınıza yazılan ticari davetiye mektubu varsa şirket adı ve davet sebebi belirtilmelidir. Nüfus kaydı örneği ve varsa eğer evlilik cüzdanı aslı ya da fotokopisi istenen belgelerden birkaçıdır. Maaşlı çalışanlara ek olarak son 4 aylık ssk belgeleri, işe giriş belgesi, iş yerinden alınan izin belgesi, eğitim belgesi ve dil belgelerinin tamamı gerekli makamlara ibraz edilmelidir. Ticari vize fiyatı 110 tl’dir.

Danimarka’ya yapılacak olan aile ziyaretleri için güncel ya da eski pasaportun 2 ve 3. sayfa fotokopileri gerekir. Nüfus kayıt örneği ve varsa evlilik cüzdan fotokopileri de gerekmektedir. Öğrenciler için ek olarak öğrenci belgesinin getirilmesi ve varsa ekleri belge şeklinde ilgili makamlara sunulmaktadır. Başvuru ücreti 110 tl olup eğitim amaçlı yolculuk ise bu ücret artmaktadır. Eğitim için başvuru ücreti 190 tl aynı zamanda aile birleşimi başvurularında da bu fiyat geçerlidir. Ayrıca bu başvuruları bizzat şahsın kendisi yapmaktadır.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort