Bir Ada Ülkesi Olan Danimarka’ya Seyahat

Bir Ada Ülkesi Olan Danimarka’ya Seyahat

Danimarka da hava şartları:

Bir ada ülkesi olan Danimarka ılıman okyanus iklimine sahip olup bol yağış alan bir ülkedir. Kış aylarında günler kısa olduğu için özellikle nisan ayından itibaren gezi için oldukça uygun hale gelir. Yaz boyunca birçok konsere, aktivitelere ve plaj partilerine rastlayabileceğiniz bu ülke kültürel aktiviteler bakımından oldukça zengindir.

danimarka-turist

Danimarka turu fiyatlar bakımından da oldukça uygundur. Tur içerisinde gidiş-dönüş uçak bileti, çeşitli şehir gezileri, otellerde konaklama, Türkçe rehberlik hizmeti, şehir içi kullanılacak otobüs transferleri tura dâhildir. Danimarka genel anlamda pahalı bir ülke olarak bilinir. Bu nedenle turla gidilmediği takdirde daha çok para harcanma riski vardır. Her türlü alışverişin hayli bir vergisi olup araba kiralama da oldukça pahalıya mal olabilmektedir. Bu nedenle turla gezmek en makul seçim olacaktır.

Ülke daha çok müzik festivalleri ile ün kazanmıştır. Ve bu festivaller yoğun olarak yaz aylarında yapılır. Kuzey Avrupa’nın en büyük festivallerine ev sahipliği yapan ülkede tur seyahatiniz boyunca herhangi bir etkinliğe denk gelmeniz yüksek bir ihtimaldir. Ayrıca festivaller oldukça uzun bir süreyi kapsar. Jazz müziğinden rocka birçok tarzda müzik şenliğine doymanız mümkündür.

Danimarka turu fiyatlar konusunda internetten bilgi almanız mümkündür. Gezilerin içerisinde birçok tarihi ve kültürel yerleri görme şansını da bulursunuz. Tarihi Vikingler dönemine ev sahipliği yapmış bu ülkede birçok saray da bulunmaktadır. Christianborg, Parlamento Binası Christianborg Kalesi, Amelienborg Sarayı görülmesi gereken sarayların başında yer almaktadır. Ayrıca Kraliyet Kütüphanesi Black Diamond, Küçük Deniz Kızı Heykeli, Langelinie Limanı, pub ve barları ile ünlü Pitoresk Nyhavn Limanı ile şehrin sahip olduğu yemek tatlarına ulaşmanız da mümkündür.

Tur gezileri kapsamında yorgunluğunuzu atabileceğiniz otel de size her türlü hizmette yanınızda olacaktır. Şayet tur programından farklı yerleri de görmek isterseniz tüm kişisel harcamalarınız size ait olacaktır. Ayrıca pasaport, vize, kişisel harcamalar gibi konularda ödemeler size aittir. Bunun dışına kalacak yerden tutun uçak biletlerine, şehir içi gezilerden tutun gezi boyunca size eşlik edecek rehbere kadar her türlü hizmet tur kapsamında karşılanacaktır.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort